×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


IAG rozważa przejęcie Norwegiana


Koncern IAG, w którego skład wchodzi m.in British Airways i Iberia rozważa ofertę przejęcia linii Norwegian, w której zakupił już 4,61 proc. udziałów.


Przedstawiciele IAG-u potwierdzili w czwartek (12.04), że zakupili 4,61 proc. akcji Norwegiana, aby rozpocząć potencjalne rozmowy z norweskim przewoźnikiem niskokosztowym.  

"Inwestycja mniejszościowa ma na celu stworzenie stanowiska, z którego można zainicjować rozmowy z Norwegianem, w tym możliwość złożenia pełnej oferty" - poinformował IAG.

Norwegian uważa, że zainteresowanie jego przejęciem przez jedną z największych międzynarodowych grup lotniczych świadczy o zrównoważonym rozwoju, potencjale jego modelu biznesowego oraz efekcie globalnego wzrostu. Zakup norweskich linii lotniczych pozwoliłby natomiast IAG-owi zwiększyć swój udział w rynku w warunkach rosnącej konkurencji ze strony tanich przewoźników.

Po publikacji informacji w mediach akcje Norwegiana wzrosły o 38 proc., podczas gdy IAG-u spadły o 0,5 proc. poinformowało BBC.


IAG powstał w 2010 roku w wyniku połączenia British Airways i Iberii. W 2015 spółka kupiła Aer Lingus. Obecnie w skład koncernu wchodzi także Vueling.gość_12795 - Profil
gość_12795
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie