IAG rozważa przejęcie Norwegiana

Jakub Bujnik - Profil Jakub Bujnik
12 kwietnia 2018 15:47
1 komentarz
Koncern IAG, w którego skład wchodzi m.in British Airways i Iberia rozważa ofertę przejęcia linii Norwegian, w której zakupił już 4,61 proc. udziałów.
Reklama

Przedstawiciele IAG-u potwierdzili w czwartek (12.04), że zakupili 4,61 proc. akcji Norwegiana, aby rozpocząć potencjalne rozmowy z norweskim przewoźnikiem niskokosztowym.

"Inwestycja mniejszościowa ma na celu stworzenie stanowiska, z którego można zainicjować rozmowy z Norwegianem, w tym możliwość złożenia pełnej oferty" - poinformował IAG.

Norwegian uważa, że zainteresowanie jego przejęciem przez jedną z największych międzynarodowych grup lotniczych świadczy o zrównoważonym rozwoju, potencjale jego modelu biznesowego oraz efekcie globalnego wzrostu. Zakup norweskich linii lotniczych pozwoliłby natomiast IAG-owi zwiększyć swój udział w rynku w warunkach rosnącej konkurencji ze strony tanich przewoźników.

Po publikacji informacji w mediach akcje Norwegiana wzrosły o 38 proc., podczas gdy IAG-u spadły o 0,5 proc. poinformowało BBC.


IAG powstał w 2010 roku w wyniku połączenia British Airways i Iberii. W 2015 spółka kupiła Aer Lingus. Obecnie w skład koncernu wchodzi także Vueling.
Reklama

Ostatnie komentarze

greg0303 2018-04-19 16:56   
greg0303 - Profil greg0303
Prezes linii Norwegian twierdzi, że norweski przewoźnik nie jest zainteresowany żadną ofertą kupna.

Sześć samolotów B787-9 Dreamliner, które linie Norwegian mają zamówione, zostaną odkupione przez firmę leasingową z Singapuru, BOC Aviation. Norweski przewoźnik będzie miał prawo do ich leasingu finansowego lub operacyjnego.
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama