×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Gdańsk: I kwartał z 11,8 proc. wzrostem


Port Lotniczy w Gdańsku obsłużył w I kwartale br. 982,9 tys. pasażerów, co oznaczało wzrost o 11,8 proc. względem tego samego okres w roku ubiegłym.


Liczba pasażerów według miesięcy
Ilość pasażerów w poszczególnych miesiącach kształtowała się następująco:
  • w styczniu obsłużono 320 614 pasażerów, wzrost o 11,0 % w porównaniu do stycznia 2017 roku,
  • w lutym obsłużono 310 384 pasażerów, wzrost o 11,7 % w porównaniu do lutego 2017 roku,
  • w marcu obsłużono 351 877 pasażerów, wzrost o 12,6 % w porównaniu do marca 2017 roku.
Od pewnego czasu lotnisko w Gdańsku prezentuje statystyki w ujęciu kwartalnym, co umożliwia im także publikacje sprawozdań finansowych.

W styczniu postawiliśmy sobie bardzo ambitne wyzwanie, jakim jest osiągnięcie w ciągu 2018 roku liczby 5 mln obsłużonych pasażerów - powiedział Tomasz Kloskowski, prezes zarządu Portu Lotniczego Gdańsk. - Pierwszy kwartał, z obsłużonym niemal milionem pasażerów i wzrostem na poziomie 11,8 proc., to z pewnością dobry i stabilny krok w stronę przekroczenia upragnionego progu 5 mln pasażerów - dodał Kloskowski.

Ruch cargo od początku roku zanotował wzrost o 35 proc. Najbardziej popularne okazały się trasy do Londynu, Oslo i Warszawy.

Oprócz bardzo dobrych wyników na zagranicznych połączeniach regularnych, cieszy nas fakt doskonałej koniunktury lotów czarterowych. Tutaj głównie dzięki powrocie turystyki do krajów arabskich osiągnęliśmy niemal 55 proc. wzrost. Do pełni szczęścia brakuje nam oczywiście połączeń krajowych, które po wycofaniu się linii Ryanair z trasy do Warszawy, wykazują spadek ruchu - komentuje poszczególne wyniki Tomasz Kloskowski.

Największym graczem z 52,5 proc. udziałem na lotnisku w Gdańsku w I kwartale był Wizz Air, na drugim miejscu Ryanair (25 proc.) a na trzecim LOT (7,6 proc.).gość_dad14 - Profil
gość_dad14
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie