×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Eurocontrol przestrzega przed atakami lotniczymi w Syrii


Europejska Agencja Kontroli Ruchu Lotniczego (Eurocontrol) wydała ostrzeżenie dla przewoźników o zachowanie ostrożności we wschodnim regionie Morza Śródziemnego i w rejonie informacji powietrznej (FIR) Nikozji ze względu na możliwe ataki lotnicze w Syrii w ciągu najbliższych 72 godzin.


Agencja powołując się na system powiadamiania Europejskiej Agencji Bezpieczeństwa Lotniczego (EASA) dotyczący wschodnich obszarów Morza Śródziemnego i Nikozji ostrzega, że pociski powietrze-ziemia lub pociski manewrujące mogą zostać wystrzelone w ciągu następnych 72 godzin nad wyznaczonym obszarem przestrzeni powietrznej. Dodatkowo Reuters powołując się na Eurocontrol informuje, że mogą wystąpić również przerywane zakłócenia sprzętu do nawigacji radiowej.


Obszar FIR Nikozja obejmuje Cypr i okoliczne wody. Ostrzeżenie nie określa pochodzenia potencjalnego zagrożenia.

Ostrzeżenie Eurocontrol pojawiło się po informacji, że Stany Zjednoczone i ich sojusznicy rozważają ewentualne działania wojskowe przeciwko siłom prezydenta Bashara al-Assada w odpowiedzi na podejrzenie ataku z użyciem trucizny gazowej w rebelianckim mieście w Syrii w dniu 7 kwietnia 2018 roku.

Mapa: CNA


Reklama


Booking.com
gość_821bc - Profil
gość_821bc
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie