Eurocontrol przestrzega przed atakami lotniczymi w Syrii

Jakub Bujnik - Profil Jakub Bujnik
11 kwietnia 2018 20:24
Europejska Agencja Kontroli Ruchu Lotniczego (Eurocontrol) wydała ostrzeżenie dla przewoźników o zachowanie ostrożności we wschodnim regionie Morza Śródziemnego i w rejonie informacji powietrznej (FIR) Nikozji ze względu na możliwe ataki lotnicze w Syrii w ciągu najbliższych 72 godzin.
Reklama

Agencja powołując się na system powiadamiania Europejskiej Agencji Bezpieczeństwa Lotniczego (EASA) dotyczący wschodnich obszarów Morza Śródziemnego i Nikozji ostrzega, że pociski powietrze-ziemia lub pociski manewrujące mogą zostać wystrzelone w ciągu następnych 72 godzin nad wyznaczonym obszarem przestrzeni powietrznej. Dodatkowo Reuters powołując się na Eurocontrol informuje, że mogą wystąpić również przerywane zakłócenia sprzętu do nawigacji radiowej.


Obszar FIR Nikozja obejmuje Cypr i okoliczne wody. Ostrzeżenie nie określa pochodzenia potencjalnego zagrożenia.

Ostrzeżenie Eurocontrol pojawiło się po informacji, że Stany Zjednoczone i ich sojusznicy rozważają ewentualne działania wojskowe przeciwko siłom prezydenta Bashara al-Assada w odpowiedzi na podejrzenie ataku z użyciem trucizny gazowej w rebelianckim mieście w Syrii w dniu 7 kwietnia 2018 roku.

Mapa: CNA
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama