×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Grupa Lion Air zamawia 50 boeingów 737 MAX 10


Boeing oraz grupa Lion Air ogłosiły wczoraj (10.04), że linia zakupi 50 samolotów Boeing 737 MAX 10. Transakcja po cenach katalogowych może osiągnąć nawet 6,24 mld dolarów. To największe zamówienie tego wariantu MAX-ów.


Jesteśmy podekscytowani faktem, że jako pierwsi zostaniemy operatorem najnowszej wersji modelu 737 MAX. Ten samolot zapewni nam nowy poziom wydajności względem paliwa i ekonomiki eksploatacji, doskonale wpasowując się do naszej floty nowoczesnych samolotów. Z dumą kontynuujemy naszą tradycję innowacji w Lion Air, ponieważ po raz kolejny wprowadzamy nowy technologicznie samolot - powiedział Edward Sirait, prezes zarządu grupy Lion Air.

Grupa Lion Air jako pierwsza także wprowadziła do swojej floty 737 MAX 8 oraz jako pierwsza zamówiła MAX 9, który został miesiąc temu włączony do floty przewoźnika.

Jesteśmy zaszczyceni, że grupa Lion Air, jeden z najbardziej innowacyjnych i szybko rozwijających się przewoźników, po raz kolejny zaufał rodzinie 737 - powiedział Dinesh Keskar, starszy wiceprezes ds. sprzedaży w regionie Azji, Pacyfiku i Indii w Boeing Commercial Airplanes.


Model 737 MAX 10 to największy wariant MAX-ów posiadający 43,8 m długości. Maszyna może pomieścić maksymalnie 230 pasażerów, oferując według producenta najniższe koszty w przeliczeniu na pasażera. Samoloty 737 MAX to najlepiej sprzedające się maszyny w historii Boeinga, które do tej pory zgromadziły 4,4 tys. zamówień od 96 operatorów z całego świata.

fot. Boeing



gość_c185c - Profil
gość_c185c
  

Pasazer.com na Facebooku



Spodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie