×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Air France-KLM: Niewielki wzrost w marcu


Francusko-holenderski koncern Air France-KLM przewiózł w marcu 8 mln pasażerów, o 5,4 proc. więcej niż rok temu. To kolejny miesiąc z rzędu kiedy Transavia odnotowuje bardzo dobre wyniki wzrostu oraz wypełnienia pokładów samolotów.


Średnie wypełnienie samolotów w obrębie całego koncernu wyniosło w marcu 87,8 proc., co stanowiło wzrost o 2,7 pkt. proc.

Linie Air France i HOP! zanotowały w marcu wzrost o 1,4 proc. do 4,13 mln pasażerów, a KLM - wzrost o 8,7 proc. do 2,79 mln pasażerów. Niskokosztowa Transavia przewiozła 1,08 mln osób, czyli o 14,2 proc. więcej niż rok temu. 


Linie sieciowe w obrębie koncernu przewiozły w marcu 4,69 mln osób na połączeniach krótko- i średniodystansowych, co stanowiło wzrost o 3,9 proc. Z tras dalekodystansowych skorzystało 2,23 mln osób, o 4,9 proc. więcej niż rok temu. 

W tej drugiej grupie największym powodzeniem cieszyły się loty na kierunkach północnoamerykańskich (wzrost o 5,4 proc. do 608 tys. pasażerów) i azjatycko-pacyficznych (wzrost o 5,1 proc. do 535 tys.). Największy wzrost zanotowały trasy do Ameryki Łacińskiej (+ 12,9 proc).

Średnie wypełnienie samolotów Air France i HOP! wyniosło 86,1 proc. (wzrost o 2,3 pkt. proc.), KLM - 89 proc. (wzrost o 2,8 pkt. proc.), a Transavii - 93,7 proc. (wzrost o 4,4 pkt. proc.).


Reklama


Booking.com
gość_94fec - Profil
gość_94fec
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie