×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


PWSZ w Chełmie z dotacją na budowę drogi startowej


Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego przyznało Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Chełmie środki na budowę betonowej drogi startowej w wysokości ponad 21 mln złotych.


Droga, która ma powstać na lotnisku Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Chełmie, ma mieć długość 1020 m i szerokość 30 m. Jest on niezbędny do pełnego funkcjonowania Centrum Lotniczego PWSZ w Chełmie i lotniska w Depułtyczach Królewskich. Przede wszystkim umożliwi wykonywanie wszystkich operacji lotniczych również w okresach gorszych warunków pogodowych.

Zgoda na budowę betonowej drogi startowej, to także początek realizacji dużo większego projektu, który zakłada m.in. powstanie specjalnego hangaru, gdzie będzie możliwość przeprowadzania remontów oraz napraw niemalże wszystkich rodzajów samolotów.


- Betonowa droga startowa to niezbędna infrastruktura lotnicza, która zwiększy atrakcyjność naszego Centrum Lotniczego i otworzy przed nami kolejne możliwości rozwoju. To także impuls, który będzie stymulował rozwój Chełma i całego regionu. Wiemy, że dostępność komunikacyjna miasta to jeden z ważnych aspektów, który inwestorzy biorą pod uwagę, wybierając lokalizację nowych projektów. Dzięki naszej inwestycji będziemy w stanie spełnić oczekiwania dogodnej komunikacji nawet dla najbardziej wymagających - powiedział profesor nadzw. dr hab. inż. Arkadiusz Tofil, rektor Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Chełmie.

Obecnie PWSZ w Chełmie przygotowuje się do procesu inwestycyjnego związanego z budową betonowej drogi startowej. Po uzgodnieniu formalności i uzyskaniu niezbędnej dokumentacji, zostanie ogłoszony przetarg, który wyłoni wykonawcę tego projektu.

fot. Anja Tatarczuk, lotniska.dlapilota.plgość_63396 - Profil
gość_63396
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie