PWSZ w Chełmie z dotacją na budowę drogi startowej

Jakub Bujnik - Profil Jakub Bujnik
10 kwietnia 2018 08:33
Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego przyznało Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Chełmie środki na budowę betonowej drogi startowej w wysokości ponad 21 mln złotych.
Reklama

Droga, która ma powstać na lotnisku Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Chełmie, ma mieć długość 1020 m i szerokość 30 m. Jest on niezbędny do pełnego funkcjonowania Centrum Lotniczego PWSZ w Chełmie i lotniska w Depułtyczach Królewskich. Przede wszystkim umożliwi wykonywanie wszystkich operacji lotniczych również w okresach gorszych warunków pogodowych.

Zgoda na budowę betonowej drogi startowej, to także początek realizacji dużo większego projektu, który zakłada m.in. powstanie specjalnego hangaru, gdzie będzie możliwość przeprowadzania remontów oraz napraw niemalże wszystkich rodzajów samolotów.


- Betonowa droga startowa to niezbędna infrastruktura lotnicza, która zwiększy atrakcyjność naszego Centrum Lotniczego i otworzy przed nami kolejne możliwości rozwoju. To także impuls, który będzie stymulował rozwój Chełma i całego regionu. Wiemy, że dostępność komunikacyjna miasta to jeden z ważnych aspektów, który inwestorzy biorą pod uwagę, wybierając lokalizację nowych projektów. Dzięki naszej inwestycji będziemy w stanie spełnić oczekiwania dogodnej komunikacji nawet dla najbardziej wymagających - powiedział profesor nadzw. dr hab. inż. Arkadiusz Tofil, rektor Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Chełmie.

Obecnie PWSZ w Chełmie przygotowuje się do procesu inwestycyjnego związanego z budową betonowej drogi startowej. Po uzgodnieniu formalności i uzyskaniu niezbędnej dokumentacji, zostanie ogłoszony przetarg, który wyłoni wykonawcę tego projektu.

fot. Anja Tatarczuk, lotniska.dlapilota.pl
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama