×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


American Airlines zamawia 47 Dreamlinerów


Największe linie lotnicze na świecie, American Airlines podwoją flotę Dreamlinerów dzięki zamówieniu na 47 samolotów z opcją na kolejne 28. Umowa z Boeingiem wyceniana na 12 mld USD obejmuje dostawę zarówno modeli 787-8 jak i 787-9.W ramach nowej umowy z Boeingiem, flota linii American Airlines wzbogaci się o 22 sztuki samolotów 787-8 oraz 25 Dreamlinerów w dłuższej wersji 787-9. Linia oczekuje jeszcze na dostawę siedmiu samolotów 787-9, które pochodzą z pierwszego zamówienia obejmującego dostawę 42 Dreamlinerów dla amerykańskiego przewoźnika.

Jesteśmy niezwykle zaszczyceni, że American Airlines, pogłębia swoje zaangażowanie w projekt 787 Dreamliner. To nowe zamówienie jest silnym potwierdzeniem wyjątkowej atrakcyjności dla pasażerów samolotów rodziny 787 Dreamliner i ich niezrównanej zdolności w pomaganiu liniom lotniczym w otwieraniu nowych tras i zwiększaniu zysków. - powiedział prezes i dyrektor generalny Boeing Commercial Airplanes Kevin McAllister

Zbudowana z lekkich materiałów kompozytowych i napędzana zaawansowanymi silnikami rodzina Dreamlinerów,  pomaga obniżyć koszty operacyjne o ponad 20 procent w porównaniu do starszych samolotów i prawie 10 procent w porównaniu do dzisiejszych odrzutowców konkurencji. American staje się kolejną linią składającą powtórne zamówienie na samoloty z rodziny 787 Dreamliner. 


Ciągle udowadniamy, że rodzina 787 Dreamliner jest mistrzem w swojej klasie, a ogromna wartość jaką oferują te samoloty wyjaśnia, dlaczego stał się najszybciej sprzedającym się odrzutowcem szerokokadłubowym w historii. Łącząc samoloty Dreamliner z zestawem usług Boeinga, uzyskujemy połączenie zapewniające nieocenioną wartość dla naszych klientów. - podkreślił Ihssane Mounir, starszy wiceprezes ds. sprzedaży i marketingu dla firmy Boeing. 

Boeing 787-8 Dreamliner w typowej dwuklasowej konfiguracji może zabrać na pokład do 242 pasażerów na trasach o zasięgu do 13620 kilometrów, z kolei model 787-9 może zabrać na pokład do 290 pasażerów i pokonać trasę o dystansie do 14140 km.

Fot. Boeinggość_12795 - Profil
gość_12795
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie