×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


PPL przebuduje drogę kołowania na Lotnisku Chopina


Przedsiębiorstwo Państwowe "Porty Lotnicze" (PPL) ogłosiło przetarg na opracowanie dokumentacji projektowo - kosztorysowej na rozbudowę i przebudowę drogi kołowania Bravo 1, wynik z biuletynu zamówień publicznych.


"Przedmiotem zamówienia jest opracowanie kompleksowej wielobranżowej dokumentacji projektowo - kosztorysowej na rozbudowę i przebudowę infrastruktury lotniskowej tj. przebudowa drogi kołowania Bravo 1 (DK-B1)" - czytamy w opisie przetargu na stronach Biuletynu zamówień publicznych. 

Przygotowanie dokumentacji projektowej jest jednym z ostatnich z etapów projektu inwestycyjnego dotyczącego przebudowy drogi kołowania Bravo 1. Termin składania ofert na dokumentację projektowo - kosztorysową mija 7 maja tego roku. Głównym kryterium, jakim będzie kierował się PPL przy wyborze wykonawcy będzie cena.

Łącznie program przebudowy drogi kołowania Bravo 1 liczy sześć etapów: opracowanie projektu koncepcyjnego, uzyskanie decyzji środowiskowej, opracowanie wielobranżowego projektu budowlanego, uzyskanie w drodze decyzji administracyjnej pozwolenia na budowę, opracowanie wielobranżowej dokumentacji projektowo - kosztorysowej oraz nadzór autorski. 


Do przetargu mogą przystąpić wykonawcy, którzy spełniają warunki udziału w postępowaniu, czyli podmioty które mogą wykazać odpowiednie doświadczenie przy realizacji podobnych inwestycji oraz dysponują kadrą o odpowiednich kwalifikacjach i doświadczenium jak również wpłacą wadium w wysokości 5 tys. złotych. Poza tym zamawiający będzie żądał wniesienia zabezpieczenia należytego wykonania umowy w wysokości 10 proc. maksymalnej wartości umowy brutto.

Na razie nie znana jest dokładna data realizacji inwestycji. Spodziewać się można, że przebudowa drogi kołowania Bravo 1 pociągnie za sobą znaczące utrudnienia w ruchu na lotnisku. 

fot. Piotr Bożykgość_00223 - Profil
gość_00223
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie