PPL przebuduje drogę kołowania na Lotnisku Chopina

Tomasz Śniedziewski - Profil Tomasz Śniedziewski
09 kwietnia 2018 09:30
2 komentarze
Przedsiębiorstwo Państwowe "Porty Lotnicze" (PPL) ogłosiło przetarg na opracowanie dokumentacji projektowo - kosztorysowej na rozbudowę i przebudowę drogi kołowania Bravo 1, wynik z biuletynu zamówień publicznych.
Reklama

"Przedmiotem zamówienia jest opracowanie kompleksowej wielobranżowej dokumentacji projektowo - kosztorysowej na rozbudowę i przebudowę infrastruktury lotniskowej tj. przebudowa drogi kołowania Bravo 1 (DK-B1)" - czytamy w opisie przetargu na stronach Biuletynu zamówień publicznych.

Przygotowanie dokumentacji projektowej jest jednym z ostatnich z etapów projektu inwestycyjnego dotyczącego przebudowy drogi kołowania Bravo 1. Termin składania ofert na dokumentację projektowo - kosztorysową mija 7 maja tego roku. Głównym kryterium, jakim będzie kierował się PPL przy wyborze wykonawcy będzie cena.

Łącznie program przebudowy drogi kołowania Bravo 1 liczy sześć etapów: opracowanie projektu koncepcyjnego, uzyskanie decyzji środowiskowej, opracowanie wielobranżowego projektu budowlanego, uzyskanie w drodze decyzji administracyjnej pozwolenia na budowę, opracowanie wielobranżowej dokumentacji projektowo - kosztorysowej oraz nadzór autorski.


Do przetargu mogą przystąpić wykonawcy, którzy spełniają warunki udziału w postępowaniu, czyli podmioty które mogą wykazać odpowiednie doświadczenie przy realizacji podobnych inwestycji oraz dysponują kadrą o odpowiednich kwalifikacjach i doświadczenium jak również wpłacą wadium w wysokości 5 tys. złotych. Poza tym zamawiający będzie żądał wniesienia zabezpieczenia należytego wykonania umowy w wysokości 10 proc. maksymalnej wartości umowy brutto.

Na razie nie znana jest dokładna data realizacji inwestycji. Spodziewać się można, że przebudowa drogi kołowania Bravo 1 pociągnie za sobą znaczące utrudnienia w ruchu na lotnisku.

fot. Piotr Bożyk
Reklama

Ostatnie komentarze

gość_39c5b 2018-04-10 15:57   
gość_39c5b - Profil gość_39c5b
@gość_a643f wygooglać ci mapę? a powód, no faktycznie, pewnie tak dla widzimisię...
gość_a643f 2018-04-09 18:13   
gość_a643f - Profil gość_a643f
Mapa lotniska by się przydała i powód przebudowy.
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama