Norwegian zawiesza trzy trasy transatlantyckie

Bartłomiej Morga - Profil Bartłomiej Morga
09 kwietnia 2018 09:02
Norwegian poinformował, że na najbliższy sezon zimowy zawiesi trzy połączenia transatlantyckie z Irlandii oraz Wielkiej Brytanii do Providence, stolicy stanu Rhode Island w Stanach Zjednoczonych.
Reklama

Zawieszone zostaną połączenia z Corku, Shannon oraz Edynburga. Skandynawski przewoźnik tłumaczy swoją decyzję mniejszym popytem na wymienione trasy w miesiącach zimowych. Deklaruje jednak, że wraz z kolejnym sezonem letnim, przywróci wstrzymane operacje lotnicze.

Rejsy do Providence zainaugurowano w czerwcu (z Corku) i w lipcu (z Shannon oraz Edynburga) ubiegłego roku. Warto przypomnieć, że wspomniane połączenia były jednymi z pierwszych połączeń transatlantyckich, na których Norwegian wprowadził wąskokadłubowe boeingi 737 MAX 8.


Nie wiadomo jak zmiany w rozkładzie na sezon zimowy wpłyną na bazę, którą linia posiada na lotnisku Teodora Greena w Providence. Obecnie Norwegian realizuje stamtąd loty na siedmiu trasach: do Belfastu, Corku, Dublina, Edynburga, Fort-de-France, Pointe-a-Pitre i Shannon.

To nie pierwszy przypadek redukcji oferty na połączeniach transatlantyckich przez Norwegiana. Kilka tygodni temu linia zakończyła obsługę lotów między Edynburgiem a Hartford. Powodem był brak porozumienia ze szkockim rządem w zakresie obniżenia podatków lotniczych.

fot. Norwegian
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama