×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Norwegian zawiesza trzy trasy transatlantyckie


Norwegian poinformował, że na najbliższy sezon zimowy zawiesi trzy połączenia transatlantyckie z Irlandii oraz Wielkiej Brytanii do Providence, stolicy stanu Rhode Island w Stanach Zjednoczonych.


Zawieszone zostaną połączenia z Corku, Shannon oraz Edynburga. Skandynawski przewoźnik tłumaczy swoją decyzję mniejszym popytem na wymienione trasy w miesiącach zimowych. Deklaruje jednak, że wraz z kolejnym sezonem letnim, przywróci wstrzymane operacje lotnicze.

Rejsy do Providence zainaugurowano w czerwcu (z Corku) i w lipcu (z Shannon oraz Edynburga) ubiegłego roku. Warto przypomnieć, że wspomniane połączenia były jednymi z pierwszych połączeń transatlantyckich, na których Norwegian wprowadził wąskokadłubowe boeingi 737 MAX 8.


Nie wiadomo jak zmiany w rozkładzie na sezon zimowy wpłyną na bazę, którą linia posiada na lotnisku Teodora Greena w Providence. Obecnie Norwegian realizuje stamtąd loty na siedmiu trasach: do Belfastu, Corku, Dublina, Edynburga, Fort-de-France, Pointe-a-Pitre i Shannon.

To nie pierwszy przypadek redukcji oferty na połączeniach transatlantyckich przez Norwegiana. Kilka tygodni temu linia zakończyła obsługę lotów między Edynburgiem a Hartford. Powodem był brak porozumienia ze szkockim rządem w zakresie obniżenia podatków lotniczych.

fot. Norwegian


gość_ebe5b - Profil
gość_ebe5b
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie