×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


IAG: Wzrost o 9,5 proc. w marcu


Koncern IAG przewiózł w marcu 8,66 mln pasażerów, co stanowiło wzrost o 9,5 proc. w stosunku do tego samego miesiąca zeszłego roku. Wzrost napędzały trasy europejskie oraz afrykańsko-bliskowschodnie.


W marcu z połączeń krajowych koncernu, w skład którego wchodzą linie British Airways, Iberia, Vueling i Aer Lingus, skorzystało 2,07 mln osób, czyli o 8,7 proc. więcej niż rok temu. W obrębie Europy podróżowało 4,5 mln osób (wzrost o 10,4 proc.), a do i z Ameryki Północnej - 927 tys. (wzrost o 7,9 proc.). Wysoką dynamikę notowały także trasy do Afryki, Bliskiego Wschodu i Azji Południowej, z których skorzystało 531 tys. osób (11,1 proc.) oraz do Ameryki Łacińskiej i na Karaiby (wzrost o 8,8 proc.).

Średnie wypełnienie samolotów IAG wyniosło 83,1 proc., co stanowiło wzrost o 2,5 pkt. proc. Najlepiej wypełnione samoloty były na trasach do Azji i w rejon Pacyfiku (85,3 proc.) oraz do Ameryki Łacińskiej i na Karaiby (84,7 proc.), a najgorzej do Afryki i na Bliski Wschód (82,2 proc.).


Choć koncern nie podaje liczby pasażerów w przeliczeniu na linię, pod względem przewozów mierzonych wskaźnikiem RPK British Airways zanotowały wzrost o 4,8 proc., Vueling - o 19,6 proc., Iberia - o 13,1 proc., a Aer Lingus - o 13 proc. gość_65f6e - Profil
gość_65f6e
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie