×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


5 pytań do... Franka Wagnera (Lufthansa)


Lufthansa nie planuje nowych tras z Polski. Ze spokojem obserwuje ekspansję LOT-u w Niemczech. -  To co robimy w Polsce, LOT robi w Niemczech - mówi w rozmowie z Pasazer.com Frank Wagner, country manager grupy Lufthansy w Polsce.


Pasazer.com: Czego Lufthansa oczekuje po otwarciu nowej trasy z Łodzi do Monachium? Czy znamy wypełnienie inauguracyjnych lotów?

Frank Wagner: Nie wiem ile dokładnie osób podróżowało pierwszym rejsem do Łodzi, ale szacuję, że około 30-35 pasażerów. Mamy nadzieję, że ta trasa będzie się dobrze rozwijać i docelowo spełni nasze oczekiwania, odnotowując wypełnienie na poziomie 70-75 proc. Według naszej wiedzy w Łodzi i regionie funkcjonuje dużo niemieckich i międzynarodowych firm, które chcą podróżować do Monachium, co na pewno będzie sprzyjać rozwojowi tej trasy.

Pasazer.com: Czy możemy oczekiwać dalszego rozwoju w Łodzi?

Frank Wagner: Trochę za wcześnie żeby o tym mówić. Cieszymy się z uruchomienia pierwszego połączenia Lufthansy z Łodzi. Proszę pamiętać, że jako linia jesteśmy obecni tutaj po raz pierwszy samodzielnie. Wcześniej operowaliśmy do Łodzi z Adrią na zasadzie porozumienia code-share.


Pasazer.com: Oprócz nowej trasy z Łodzi do Monachium Lufthansa uruchomiła także loty z Katowic do Monachium, a w Gdańsku zwiększyła częstotliwość lotów. To spory rozwój.

Frank Wagner: Powodem jest zwiększone zapotrzebowanie na loty przez naszych pasażerów. Niemcy również bardzo chętnie podróżują do tych miast, więc zdecydowaliśmy się zaoferować im jeszcze lepsze połączenia z Polską.

Pasazer.com: Jak Lufthansa ocenia ekspansję LOT-u w Niemczech? Polski przewoźnik ogłosił w tym roku otwarcie dwóch nowych tras; do Norymbergi i Hannoweru, a wcześniej powrót m.in. do Berlina.

Frank Wagner: To co robimy w Polsce, LOT robi w Niemczech. Taki jest biznes. Oczywiście gratuluje polskiemu przewoźnikowi rozwoju na naszym rodzimym rynku. Proszę pamiętać, że my również latamy z Polski, z regionów do naszych hubów w Niemczech, więc to normalna ekspansja na konkurencyjnym rynku.

Pasazer.com: Czy Lufthansa planuje kolejne trasy do Polski?

Frank Wagner: Zawsze rozglądamy się za nowymi, potencjalnymi kierunkami. Obecnie jednak jesteśmy zadowoleni z naszej siatki połączeń w Polsce, która obejmuje 9 tras, do których latamy. Polska jest jednym z nielicznych krajów, gdzie oferujemy tak dużo połączeń do różnych miast.


Pasazer.com: Do którego miasta Lufthansa potencjalnie mogłaby rozpocząć loty?

Frank Wagner: Nie mogę powiedzieć i nie chciałbym spekulować. Jak już wspomniałem zawszę rozglądamy się za możliwościami rozwoju w danym kraju. Obecnie w Polsce nie planujemy nowych tras.

Pasazer.com: Co Pan myśli o budowie Centralnego Portu Komunikacyjnego w Polsce? Czy niezbędne jest wybudowanie nowego lotniska na tak wielką skalę w Środkowo-Wschodniej Europie?

Frank Wagner: Rynek lotniczy w Polsce rośnie i ten wzrost będzie z każdym rokiem coraz większy, a wraz z nim także zapotrzebowanie na loty w Polsce. Nie chcemy wchodzić w dyskusję gdzie miałby się ten port znaleźć i jak miałby wyglądać. Jako klienci lotnisk jesteśmy neutralnym obserwatorem i z zaciekawieniem patrzymy na plany budowy nowego portu. Jednak to nie nasza decyzja gdzie CPK powinien zostać wybudowany lub jakiej wielkości powinna to być inwestycja.

Pasazer.com: Czy Lufthansa chciałaby operować z CPK?

Frank Wagner: Chcemy być na tych lotniskach, na których są nasi pasażerowie. To główne kryterium wyboru miejsc do których latamy. 

Pasazer.com: Po otwarciu CPK rząd ma w planach zamknięcie Lotniska Chopina. Czy to w Pana opinii dobra decyzja?

Frank Wagner: Powtórzę się, ale my jako linia nie chcemy oceniać czy to dobra czy zła decyzja. Oczekujemy, że dopóki rejsy będą odbywać się z Lotniska Chopina, zapewniona będzie na nim odpowiednia infrastruktura. Nawet jeśli plany budowy nowego portu będą zaawansowane, mamy nadzieję, że w międzyczasie warunki dla klientów na Lotnisku Chopina będą satysfakcjonujące. 

Pasazer.com: Dziękuję za rozmowę.
gość_a0819 - Profil
gość_a0819
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie