×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Rekordowy marzec w Katowicach


Trzeci miesiąc 2018 roku Katowice Airport zamknął 22,9 proc. wzrostem ruchu pasażerskiego. Obsłużono 254,6 tys. podróżnych, tym samym, jeśli chodzi o liczbę obsłużonych pasażerów, był to najlepszy marzec w historii pyrzowickiego lotniska.


Liczba pasażerów według miesięcy
W poprzednim miesiącu samoloty startowy i lądowały w Pyrzowicach w sumie 2,6 tys. razy, o 275 więcej (+11,7 proc.) w porównaniu z marcem 2017 roku. 

Znaczący wzrost ruchu zanotowano zarówno w segmencie przewozów regularnych jak i czarterowych. Z siatki połączeń oferowanych przez linie tradycyjne i niskokosztowe skorzystało 210 tys. osób, o 35,8 tys. więcej (+20,6 proc.) niż w tym samym okresie roku ubiegłego. W podróż na wakacje z Pyrzowic w marcu br. wybrało się 44,3 tys. pasażerów, o 11,7 tys. więcej (+35,7 proc.) w porównaniu z marcem 2017 roku.    

Zgodnie z prognozami w pierwszym kwartale 2018 roku w Pyrzowicach zanotowano ponad 20 proc. wzrost ruchu pasażerskiego ogółem. Z siatki połączeń regularnych i czarterowych skorzystało 712,4 tys. podróżnych o 142,3 tys. więcej (+25 proc.) w porównaniu z tym samym okresem minionego roku. 

Marzec 2018 roku był czternastym miesiącem z rzędu z dwucyfrowym wzrostem procentowym ruchu pasażerskiego ogółem. W pierwszym kwartale br. sprawdziły się prognozy, w których założyliśmy, że obsłużymy o około 140 tys. pasażerów więcej w porównaniu z pierwszym kwartałem minionego roku. W najbliższych miesiącach spodziewamy się utrzymania dwucyfrowego wzrostu procentowego ruchu pasażerskiego - komentuje Artur Tomasik, prezes zarządu Górnośląskiego Towarzystwa Lotniczego zarządzającego Katowice Airport.


Trzy najpopularniejsze trasy regularne w pierwszym kwartale 2018 roku z Pyrzowic to: Londyn-Luton (85 tys. pasażerów), Dortmund (57 tys. podróżnych) i Londyn-Stansted (32 tys. pasażerów). W ruchu czarterowym największym zainteresowaniem cieszyły się: Marsa Alam (19,9 tys. pasażerów), Hurgada (19,2 tys. podróżnych) i Fuerteventura (13,2 tys. pasażerów).

fot. Katowice Airportgość_69048 - Profil
gość_69048
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie