Avianca poleci do Monachium

Bartłomiej Morga - Profil Bartłomiej Morga
03 kwietnia 2018 09:24
1 komentarz
Kolumbijskie linie Avianca uruchomią nowe połączenie z Bogoty do Monachium - wynika z informacji portalu FlightGlobal.
Reklama

Nieznany pozostaje dokładny rozkład, wiadomo natomiast, że loty mają być realizowane pięć razy w tygodniu, począwszy od 16 listopada br. Obsługiwać je będą najnowsze szerokokadłubowe samoloty we flocie przewoźnika, czyli boeingi 787-8, których Avianca posiada 12 sztuk.

Chociaż informacje o nowym połączeniu nie zostały oficjalnie potwierdzone, wiadomo że kolumbijska linia od dłuższego czasu była zainteresowana uruchomieniem lotów do kolejnego europejskiego miasta, a jednym z najczęściej wymienianych kierunków, było właśnie Monachium.


Ponadto, wejście Avianki na rynek niemiecki może stać się zalążkiem owocnej współpracy z niemiecką Lufthansą, posiadającą swój hub w stolicy Bawarii. Obie linie, jako członkowie sojuszu Star Alliance, posiadają już codeshare, jednak funkcjonuje ono w oparciu o obecnie realizowane, bezpośrednie połączenia do Hiszpanii (Barcelona, Madryt) oraz Wielkiej Brytanii (Londyn-Heathrow).

Obecnie lotnisko w Monachium nie posiada bezpośredniego połączenia z Bogotą. Rejsy do stolicy Kolumbii realizowane są natomiast przez Lufthansę codziennie z Frankfurtu.

fot. Piotr Bożyk
Reklama

Ostatnie komentarze

spooks 2018-04-05 14:53   
spooks - Profil spooks
Super news :) By the way: jak ktoś ma nazbierane punkty w M&M to Avianca oferuje baaardzo tanie bilety-nagordy. Jedyna wada że nie można tego zrobić online, tylko przez call-center M&M (np. nasze warszawskie LOTu dedykowane pod obsługę M&M).
 - Profil
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama