Pierwszy samolot Ryanair Sun już w Polsce

Tomasz Śniedziewski - Profil Tomasz Śniedziewski
30 marca 2018 18:23
12 komentarzy
Pierwszy komercyjny lot czarterowych linii lotniczych Ryanair Sun zaplanowano na 26 kwietnia br., wczoraj (29.03) jednak maszyna na polskich znakach pojawiła się w Modlinie i Wrocławiu. Przewoźnik oczekuje na przyznanie polskiego certyfikatu AOC.
Reklama

Ryanair Sun zapowiadał, iż uruchomi w Polsce cztery bazy operacyjne; w Warszawie zbazuje dwa samoloty, w Katowicach, Poznaniu i Wrocławiu umieści po jednym boeingu 737. W Poznaniu i Wrocławiu przewoźnik wykorzysta infrastrukturę już istniejących bazy, natomiast w Katowicach i w Warszawie powstaną nowe.

W pierwszym sezonie działalności operacyjnej Ryanair Sun będzie wykonywał usługi czarterowe dla dwóch biur podróży; TUI oraz poznańskiego Grecos Holidays.

Wcześniej przedstawiciele przewoźnika zapowiadali, że wszystkie pięć maszyn we flocie Ryanair Sun otrzyma polskie numery rejestracyjne. Na razie Ryanair Sun zarejestrował w naszym kraju jeden samolot, który otrzymał znak rejestracyjny SP-RSA i na razie nie wiadomo czy kolejne również zostaną zarejestrowane w Polsce.

- Będziemy operować na pięciu maszynach. Jedna już jest zarejestrowana w Polsce. To czy będziemy rejestrować tutaj pozostałe cztery, czy tylko przenosić nadzór, czy będzie to wet lease to decyzje biznesowe, które będą podjęte w ramach grupy Ryanair przed rozpoczęciem sezonu - mówi Michał Kaczmarzyk, dyrektor Ryanair Sun.


Pierwsza maszyna polskiej linii Ryanair Sun wykonuje już loty, choć na razie nie są to operacje komercyjne.

- Wczorajszy rejs to był tzw. demo flight na trasie z Wrocławie do Warszawy Modlin z udziałem inspektorów Urzędu Lotnictwa Cywilnego - wyjaśnia Kaczmarzyk.

Pierwsze komercyjne loty lotnicze Sun wykona już za niecały miesiąc, 26 kwietnia. Główne kierunki jakie obsłuży to Grecja, Cypr i Hiszpania. Samoloty przewoźnika będą też latały do takich miast jak Split w Chorwacji czy Tirana w Albanii.

Na razie przewoźnik oczekuje przyznania mu przez ULC certyfikatu przewoźnika lotniczego (AOC), do czego powinno dojść w najbliższym czasie.

- Co do certyfikatu AOC to w chwili obecnej czekamy już tylko na jego wydanie przez Urząd Lotnictwa Cywilnego - potwierdza Kaczmarzyk w rozmowie z pasazer.com.

W pierwszym roku działalności Ryanair Sun planuje skupić się wyłącznie na lotach czarterowych, nie wyklucza jednak, że w następnych latach rozszerzy ofertę o połączenia realizowane w formule czarter-mix.
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil
gość_ed20e 2018-11-13 18:21   
gość_ed20e - Profil gość_ed20e
No to już 7 maszyn na SP stoi w Modlinie. LSAS sprzedał swoje udziały z handlingu razem z pracownikami, wchodzi RYR SUN..."odrębna" od RYR firma handlingowa i zmonopolizują to śmieszne lotnisko. Kraków zresztą też. Ciekawe ile poszło pod stołem za taki wał. OLT to pikuś.
gość_45bb6 2018-05-09 23:18   
gość_45bb6 - Profil gość_45bb6
Tutaj sun a z Irlandii fog!!! Przeciętne ceny irlandzkiego przewożnika są z Irlandii 3 krotnie droższe niż z Polski,Niemiec,UK ponieważ są monopolistą(posiadają udziały także w liniach Aerlingus)przykład lipiec 2018-Malta 25 z Polski,100 z Dublina,Rzym 25 Dublin 75 itd.Unia Europejska powinna się zająć się tym przewożnikiem bo nie dopuszcza/lub pozbył się z Cork linii-WizzAir,EasyJet,Jet2 !!!
gość_bc4dd 2018-04-03 11:49   
gość_bc4dd - Profil gość_bc4dd
Ryanair Sun nie ma wystarczajacej zalogi - Beda "wet lease'owac" zalogi ze spolki matki
SP-RSA to dawny EI-FEE - brak zmian w malowaniu
 - Profil
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama