×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Pierwszy samolot Ryanair Sun już w Polsce


Pierwszy komercyjny lot czarterowych linii lotniczych Ryanair Sun zaplanowano na 26 kwietnia br., wczoraj (29.03) jednak maszyna na polskich znakach pojawiła się w Modlinie i Wrocławiu. Przewoźnik oczekuje na przyznanie polskiego certyfikatu AOC.


Ryanair Sun zapowiadał, iż uruchomi w Polsce cztery bazy operacyjne; w Warszawie zbazuje dwa samoloty, w  Katowicach, Poznaniu i Wrocławiu umieści po jednym boeingu 737. W Poznaniu i Wrocławiu przewoźnik wykorzysta infrastrukturę już istniejących bazy, natomiast w Katowicach i w Warszawie powstaną nowe.

W pierwszym sezonie działalności operacyjnej Ryanair Sun będzie wykonywał usługi czarterowe dla dwóch biur podróży; TUI oraz poznańskiego Grecos Holidays.

Wcześniej przedstawiciele przewoźnika zapowiadali, że wszystkie pięć maszyn we flocie Ryanair Sun otrzyma polskie numery rejestracyjne. Na razie Ryanair Sun zarejestrował w naszym kraju jeden samolot, który otrzymał znak rejestracyjny SP-RSA i na razie nie wiadomo czy kolejne również zostaną zarejestrowane w Polsce.

- Będziemy operować na pięciu maszynach. Jedna już jest zarejestrowana w Polsce. To czy będziemy rejestrować tutaj pozostałe cztery, czy tylko przenosić nadzór, czy będzie to wet lease to decyzje biznesowe, które będą podjęte w ramach grupy Ryanair przed rozpoczęciem sezonu - mówi Michał Kaczmarzyk, dyrektor Ryanair Sun. 


Pierwsza maszyna polskiej linii Ryanair Sun wykonuje już loty, choć na razie nie są to operacje komercyjne. 

- Wczorajszy rejs to był tzw. demo flight na trasie z Wrocławie do Warszawy Modlin z udziałem inspektorów Urzędu Lotnictwa Cywilnego - wyjaśnia Kaczmarzyk. 

Pierwsze komercyjne loty lotnicze Sun wykona już za niecały miesiąc, 26 kwietnia. Główne kierunki jakie obsłuży to Grecja, Cypr i Hiszpania. Samoloty przewoźnika będą też latały do takich miast jak Split w Chorwacji czy Tirana w Albanii.

Na razie przewoźnik oczekuje przyznania mu przez ULC certyfikatu przewoźnika lotniczego (AOC), do czego powinno dojść w najbliższym czasie. 

- Co do certyfikatu AOC to w chwili obecnej czekamy już tylko na jego wydanie przez Urząd Lotnictwa Cywilnego - potwierdza Kaczmarzyk w rozmowie z pasazer.com.

W pierwszym roku działalności Ryanair Sun planuje skupić się wyłącznie na lotach czarterowych, nie wyklucza jednak, że w następnych latach rozszerzy ofertę o połączenia realizowane w formule czarter-mix. gość_dad14 - Profil
gość_dad14
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie