×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Oblatywacz: Na pokładzie ukraińskiego Boeinga 777-200ER


Ukraińskie Linie Lotnicze (UIA) odebrały swojego pierwszego z czterech egzemplarzy Boeinga 777-200ER. Sprawdziliśmy, jak rekonfiguracja kabiny wpłynie na komfort podroży pasażerów.Maszynę, przed jej pierwszym rejsem w barwach ukraińskich linii lotniczych, mieliśmy okazję obejrzeć podczas prezentacji na lotnisku w Kijowie. Samolot przeszedł oficjalną procedurę rejestracji na Ukrainie i otrzymał numer rejestracyjny UR-GOA. 

Wynajmowany od leasingodawcy AerCap, Boeing 777-200ER jest największą maszyną we flocie ukraińskiego przewoźnika. Na pokład może zabrać 361 pasażerów, w konfiguracji siedzeń o trzech klasach, tj. klasa biznes, klasa ekonomiczna premium i klasa ekonomiczna.


W prezentowanym Boeingu 777-200ER  w klasie biznes jest 21 foteli, 16 miejsc w klasie ekonomicznej premium oraz 324 w klasie ekonomicznej. 


Fotele w klasie ekonomicznej mają szerokość 17 cali (43 сm) i umieszczone są w konfiguracji 3х4х3. Oparcia opadają o 5 cali (13 сm). Zastosowana odległość pomiędzy rzędami (tzw. seat pitch) jest typowa dla samolotów tej klasy i wynosi 31 cali (79 cm).


W klasie biznes zainstalowane są fotele rozkładające się do płaskiej pozycji, w układzie 2х3х2. Odległość pomiędzy rzędami wynosi 74 cale (188 cm). Szerokość siedziska to 53 cm, a całkowicie rozłożone ergonomiczne siedzenie z pneumatycznym mechanizmem kontroli i opcją masażu pleców ma długość 72 cali, tj. 183 cm. 

Biznesowy centralny blok siedzeń składa się z trzech foteli, między którymi znajduje się konsola. Górna platforma konsoli jest pokryta specjalnym antypoślizgowym dywanikiem, który pozwala na stabilne umieszczenie na nim napojów. Naprzeciw każdego bloku foteli w pierwszym rzędzie znajduje się osobny struktura, w której przewidziano dodatkowe schowki do przechowywania rzeczy pasażerów.


Z kolei dla 16 pasażerów klasy ekonomicznej premium fotele zainstalowano w konfiguracji 2-4-2. Odległość pomiędzy rzędami wynosi 38 cali (97 cm), a szerokość siedziska 19 cali (48 cm). Oparcia foteli w tej części kabiny "trzech siódemek" opada o 8 cali (20 cm). 

Niezależnie od klasy, każde miejsce jest wyposażone w ekran osobisty (9-calowy w ekonomii, 13-calowy w premium ekonomii i 16-calowy w biznesie) z obszernym menu, w którym przewidziano miejsce na filmy fabularne, muzykę i gry komputerowe. Aby promować ukraińską kinematografię, pasażerowie Boeinga 777 będą mieli do wyboru bogatą ofertę filmów rodzimej produkcji. Treści są dostępne w czterech językach, tj. ukraińskim, angielskim, chińskim oraz rosyjskim.

Pasażerowie będą mogli śledzić lot samolotu w czasie rzeczywistym za pomocą interaktywnej mapy 3D z trójwymiarowym obrazem, 100 przewodnikami po miastach, w tym 20 miastami Ukrainy. 

Jednostki USB i gniazda zasilania elektrycznego są zainstalowane we wszystkich kabinach wraz z łącznością Wi-Fi dostępną podczas lotu.Wnętrze kabiny jest wyposażone w nowoczesny system oświetlenia Bruce Aerospace Sky Interior, który pozwala, aby oświetlenie zmieniało się w zależności od panujących warunków naturalnych. Ma to zapewnić dodatkowy komfort podczas podróży długodystansowym.

Schowki na bagaż standardowo zlokalizowane po bokach kabiny są na tyle duże, że pomieszczą walizki pokładowe o standardowych wymiarach rekomendowanych przez IATA. 


Bagażu podręcznego nie polecamy umieszczać pod poprzedzającym fotelem. Zbyt wystająca torba w tym miejscu może nie zostać zaakceptowana przez personel pokładowy, który z pewnością ze względów bezpieczeństwa poleci schować ją na półkę.  


Ukraiński przewoźnik na trasach długodystansowych przewiduje serwowanie gorących i zimnych posiłków, pokładowy bar i zestaw podróżny.


Boeing 777 UIA w marcu 2018 roku rozpoczął rejsy na trasie z Kijowa Boryspol do Nowego Jorku. Zgodnie z zaplanowanym harmonogramem będzie operował także na lotach do Tel Avivu, Bangkoku oraz Delhi, a od przyszłego roku również do Toronto. 


Przylot samolotów UR-GOA jest początkowym etapem rozwoju floty dalekiego zasięgu UIA. Kolejne trzy całkowicie zrekonfigurowane samoloty Boeing 777 zostaną dostarczone jeszcze w 2018 roku. Konserwacja i rekonfiguracja ukraińskich maszyn zostały wykonane przez Air France Industries KLM Engineering & Maintenance, Amsterdam.

O linii

Ukraine International (UIA) została założona w 1992 roku. UIA jest w 100% prywatnym przewoźnikiem. Linia łączy Ukrainę z ponad 80 stolicami i kluczowymi miastami w Europie, Azji, Ameryce, Afryce i na Bliskim Wschodzie, a także zapewnia połączenia z lotami swoich międzynarodowych partnerów do ponad 3000 miejsc na całym świecie. UIA obsługuje ponad 1100 regularnych lotów tygodniowo. Podstawowym portem lotniczym dla ukraińskiej linii jest Kijów Boryspol (KBP).

Flota UIA liczy 43 samoloty, w tym 27 samolotów Boeing 737NG. Obecnie średnia wieku ukraińskich  maszyn wynosi 11,9 lat.
gość_c5d3f - Profil
gość_c5d3f
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie