LOT i Air Astana z umową code-share

Mirosław Pachowicz - Profil Mirosław Pachowicz
29 marca 2018 18:33
5 komentarzy
PLL LOT i Air Astana ogłosiły zawarcie umowy code-share, która wchodzi w życie ze skutkiem natychmiastowym. Dzięki niej na jednym bilecie podróżni będą mogli z Warszawy przez Astanę dolecieć do Ałmaty.
Reklama

Zgodnie z nowym porozumieniem, kazachski przewoźnik ma od teraz możliwość sprzedaży biletów na bezpośrednie rejsy LOT-u ze swojego hubu na Lotnisku Chopina w Warszawie do Astany, a dalej na całą swoją siatkę krajową i międzynarodową. Z kolei, pod zaktualizowanymi umowami interline, LOT sprzedaje bilety na loty do Almaty z Warszawy, które obejmują lot łączony przez Astanę. Bilety sprzedawane są na zasadzie "jednego biletu".

- Mamy nadzieję, że LOT stanie się bardziej rozpoznawalną marką na rynku kazachstańskim i przyciągnie więcej klientów, którzy zyskają możliwość podróży na jednym bilecie nie tylko do Astany, ale także do drugiego dużego miasta w Kazachstanie, Ałmaty - powiedział Adrian Kubicki, dyrektor ds. komunikacji korporacyjnej LOT.


Rejsy do Astany polski narodowy przewoźnik oferuje obecnie trzy razy w tygodniu (wyloty z Warszawy odbywają się w poniedziałki, środy i piątki, a powroty - następnego dnia). Od 28 kwietnia br. dodana zostanie rotacja sobotnio-niedzielna. Połączenie obsługiwane jest przez boeingi 737 MAX 8. Trasa została zainaugurowana pod koniec maja 2017 r.

fot. Boeing


Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
gość_ae0fc 2018-04-08 09:38   
gość_ae0fc - Profil gość_ae0fc
@Carl

Wzbogaca tylko bilety musisz kupić na stronie Air Astana.

A z punktu widzenia LOT-u to dopełnienie samolotów na trasie Warszawa -Astana. Bardzo dobry ruch z obydwu stron.
gość_01885 2018-03-30 20:23   
gość_01885 - Profil gość_01885
Tam lat -737-800 nie MAX
Carl 2018-03-30 10:27   
Carl - Profil Carl
Nie "do Ałmaty", ani "do Almaty", tylko "do Ałmatów". Dopełniacz poznają Polacy już w szkole podstawowej, panie Mirosławie...

A poza tym, umowa z Air Astaną jest rozczarowująca - nie wzbogaca siatki LOTu o wiele destynacji z regionu (np. Uzbekistan, Turkmenistan, Kirgistan, Azerbejdżan, itd.), do których polski przewoźnik najprawdopodobniej nigdy bezpośrednio latał nie będzie.
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama