×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Air France: Związkowcy zapowiadają nasilenie strajków


Konflikt płacowy między pracownikami a zarządem Air France osiągnął impas. Związkowcy nie dają za wygraną i zapowiadają, prócz potwierdzonego już strajku 30 marca br., dwa kolejne dni strajkowe 3 i 7 kwietnia.


Spór koncentruje się na wynagrodzeniu. Pracownicy domagają się 6 proc. podwyżek pensji, które według nich wynikają z inflacji postępującej od 2011 roku. Odrzucili oni proponowany przez zarząd spółki kompromis, zgodnie z którym płace miały wzrosnąć o 1,4 proc. dla personelu naziemnego i 1 proc. dla pozostałych pracowników. Swoją decyzję kierownictwo linii argumentuje tym, że 6 proc. podwyżki zagroziłyby planom rozwoju Air France, które są niezbędne by przewoźnik pozostał konkurencyjny na arenie światowego transportu lotniczego.

Członkowie dziesięciu związków, nieusatysfakcjonowani odpowiedzią zarządu, zapowiedzieli nasilenie akcji strajkowych. Część pracowników odmówi wykonywania swoich obowiązków 30 marca (Wielki Piątek), co skutecznie może pokrzyżować świąteczne plany podróżnych. Ponadto, sześć związków ogłosiło wezwanie do kolejnych strajków 3 i 7 kwietnia.

Fot. Unsplash

Protesty wpłyną na rozkłady lotów linii Air France oraz Joon, jednakże zgodnie z oświadczeniem przewoźnika, nie dotkną lotów operowanych przez inne linie (HOP!, KLM, Delta itp.). Na ten moment trudno również przewidzieć, jak daleko idące będą zmiany w harmonogramie lotów na najbliższe dni.

"Jak tylko będziemy mieli dokładniejsze dane dotyczące liczby strajkujących pracowników oraz wpływu protestów na naszą działalność, rozkład lotów zostanie zaktualizowany i opublikowany dzień przed odlotem" - czytamy w oświadczeniu. "Niektóre loty mogą zostać odwołane. Ponadto, w celu zapewnienia maksymalnej liczby rejsów, pomimo zredukowanej załogi, być może będziemy musieli ograniczyć liczbę pasażerów na pokładzie naszych samolotów, co oznacza, że nie będziemy w stanie honorować wszystkich rezerwacji. Klienci, których rezerwacje zostaną anulowane, zostaną poinformowani dzień przed odlotem".

Podczas strajku z 23 marca, Air France potwierdziła obsługę 70 proc. swoich długo i średniodystansowych lotów wespół z 80 proc. lotów krótkodystansowych i krajowych. Około 35 proc. pilotów, 31 proc. personelu pokładowego i 29 proc. personelu naziemnego było wówczas zaangażowanych w protest.

Przewiduje się, że podobnie jak w poprzednim przypadku, linia będzie zmuszona anulować około jednej czwartej piątkowych lotów. Spodziewane są także liczne opóźnienia. Pasażerowie, którzy mają loty zarezerwowane w tym terminie mogą dokonać bezpłatnego przebookowania biletów, bez względu na taryfę.gość_e351f - Profil
gość_e351f
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie