×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Linie Aegean zamawiają 30 airbusów


Największe greckie linie lotnicze Aegean Airlines, podpisały z Airbusem memorandum z sprawie zakupu 20 samolotów A320neo oraz 10 samolotów A321neo. Linie pozyskają również znaczną liczbę nowych samolotów z rodziny A320neo od firm leasingowych. 
Flota linii Aegean składa się obecnie z 46 samolotów Airbusa: 37 sztuk A320, 8 sztuk A321 oraz jednego A319.

- Decyzja Aegean o wyborze rodziny Airbus A320neo jest wynikiem intensywnej i wyczerpującej oceny w celu ustalenia najlepszego samolotu do rozwoju i długofalowego sukcesu Aegean. Te samoloty znacznie pomogą nam realizować naszą misję świadczenia usług o wysokich standardach dla naszych pasażerów na krótkich i średniodystansowych trasach. - oświadczył Eftichios Vassilakis, wiceprezes Aegean Airlines.


- Cieszymy się, że Aegean, linie których cała flota składa się z samolotów Airbus, wybrały najlepiej sprzedającą się rodzinę samolotów wąskokadłubowych, stając się nowym operatorem najnowszego typu maszyn. Podobieństwo tych samolotów wraz z najniższymi kosztami eksploatacji, najdłuższym zasięgiem i bardziej przestronną kabiną sprawiają, że rodzina A320neo jest najlepszym wyborem dla rozwijających się linii lotniczych, takich jak Aegean. - powiedział Eric Schulz, dyrektor handlowy Airbusa.

Rodzina A320neo oferuje najnowsze technologie, w tym silniki nowej generacji i sharklety, które łącznie zapewniają co najmniej 15 proc. oszczędności paliwa przy dostawie i 20 proc. do roku 2020. Przy około 6000 zamówień od prawie 100 klientów, rodzina A320neo zdobyła około 60 proc. udział w rynku. Model A321 jest największym członkiem rodziny A320 i może pomieścić od 185 do 240 pasażerów, w zależności od konfiguracji kabiny. Wyposażony w najnowsze silniki, osiągnięcia aerodynamiczne i innowacje kabinowe, A321neo ma zasięg lotu do 4000 mil morskich (7400 kilometrów) non-stop tj. dalej niż jakikolwiek inny samolot wąskokadłubowy.

Linie Aegean latają z Aten do Warszawy oraz w sezonie letnim do Krakowa. Niedawno, grecki przewoźnik zapowiedział, że od lipca do września zwiększy oferowanie na trasie Kraków-Ateny do trzech lotów tygodniowo.

Fot. Airbusgość_69048 - Profil
gość_69048
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie