Flixbus uruchomi połączenia z lotniska we Wrocławiu

Jakub Bujnik - Profil Jakub Bujnik
29 marca 2018 09:02
5 komentarzy
FlixBus nawiązał współpracę ze spółką Polbus PKS oraz Portem Lotniczym Wrocław. Partnerstwo umożliwi pasażerom jeszcze łatwiejszą przesiadkę i podróż do miast w ramach siatki połączeń przewoźnika.
Reklama

Od czerwca wrocławskie lotnisko znajdzie się w systemie sprzedaży FlixBus. Pasażerowie lądujący we Wrocławiu zyskają dostęp do pełnej siatki połączeń przewoźnika już po przylocie. Wrocław został ogłoszony jednym z trzech głównych centrów przesiadkowych FlixBusa w Polsce.

Partnerstwo z POLBUS-PKS oraz Portem Lotniczym Wrocław pozwoli nam na stworzenie w stolicy Dolnego Śląska bardzo wygodnego centrum przesiadkowego. Pasażerowie lądujący we Wrocławiu uzyskają dostęp do pełnej siatki połączeń FlixBusa już na lotnisku. Z drugiej strony mieszkańcy wielu polskich i czeskich miast zyskają wygodne połączenie z lotniskiem – mówi Michał Leman, Dyrektor Zarządzający FlixBus Polska.


Połączenie z dworca kolejowego Wrocław Główny do portu lotniczego znajdzie się w systemie sprzedaży FlixBusa prawdopodobnie w połowie kwietnia i będzie do kupienia w ramach biletów łączonych. Wówczas cena biletu na autobus WRO Airport Express wyniesie 7 złotych. Będzie można je kupić na stronie FlixBusa, poprzez aplikację przewoźnika lub w punktach sprzedaży (również na stacji Wrocław Główny).

Nawiązanie współpracy to dobra wiadomość dla pasażerów wrocławskiego lotniska, których regularnie przybywa. Statystyki Portu Lotniczego Wrocław rosną o kilka-kilkanaście procent rocznie. W tym roku spodziewanych jest tutaj nawet 3,2 mln podróżnych. Letnia siatka połączeń jest rekordowa – liczy 85 kierunków, w tym 10 regularnych nowości.


Cieszymy się z rozpoczęcia współpracy z firmą FlixBus i z ponownego połączenia sił z POLBUS-PKS. Razem zaproponujemy nowy model dogodnej podróży kombinowanej, która z pewnością ucieszy pasażerów – mówi Dariusz Kuś, prezes Portu Lotniczego Wrocław. – W tym roku planujemy obsłużyć nawet 3,2 mln osób. To nie tylko mieszkańcy Dolnego Śląska, ale również innych polskich regionów – Wielkopolski, Mazowsza, Opolszczyzny czy Śląska, także ich stolic, w tym Poznania czy Katowic. Jednocześnie wyraźnie rośnie liczba obcokrajowców odwiedzających Wrocław. Teraz wszyscy oni jeszcze łatwiej zaplanują podróż z wylotem z Wrocławia – dodaje.

Na wrocławskie lotnisko można dojechać również komunikacją miejską - autobusem linii 106 lub nocną linią 206. Dojazd z okolic Dworca Głównego zajmuje ok. 40 minut, w zależności od natężenia ruchu na drodze.

fot. Flixbus, Port Lotniczy Wrocław
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
gość_69037 2018-03-29 11:10   
gość_69037 - Profil gość_69037
gość_72874 W wielu przypadkach jest tańszy od W6 i FR. Jakość easyJet jest nieporównywalnie lepsza. Jest dużo tras dla U2 we WRO: MXP, LGW, MAN, BCN, EDI, AMS.
gość_72874 2018-03-29 10:52   
gość_72874 - Profil gość_72874
Ja tam easyjeta nie chcę. Easyjet jest drogi.
gość_d96bb 2018-03-29 10:49   
gość_d96bb - Profil gość_d96bb
@gość_69037 Chcieć możecie, ale czy dostaniecie? Polemizowałbym
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama