Enter uruchamia Enter Air Services

Paweł Cybulak - Profil Paweł Cybulak
28 marca 2018 11:10
5 komentarzy
Enter Air uruchomił firmę zajmującą się obsługą techniczną samolotów Enter Air Services, która będzie serwisować flotę polskiego przewoźnika. Uruchomienie obsługi technicznej w ramach grupy przyniesie ma przynieść istotne oszczędności.
Reklama

Obsługa techniczna to jeden z najważniejszych elementów działalności firmy lotniczej, ale także jeden z najdroższych. Mając swoją organizację obsługową będziemy mogli budować dodatkową wartość dla akcjonariuszy, zostawiając sporą cześć obrotów i marży w Grupie Kapitałowej Enter Air – mówi Grzegorz Polaniecki, członek zarządu i dyrektor generalny Enter Air. – Stworzyliśmy zespół techniczny od zera w około 9 miesięcy. Zatrudniliśmy najlepszych dostępnych na rynku mechaników, pracujących wcześniej w renomowanych zagranicznych organizacjach obsługowych. Ściągnęliśmy ich do kraju, gdzie będą mieli stabilne, dobrze płatne zatrudnienie – dodaje.


Enter Air Services jest spółką w pełni zależną od operatora lotniczego. Usługi techniczne będą początkowo świadczone na rzecz Enter Air we wszystkich polskich bazach operacyjnych, a w przyszłości także w tych zlokalizowanych za granicą. Enter Air spodziewa się oszczędności wynikających z synergii posiadania organizacji obsługi technicznej w ramach grupy. Samoloty przewoźnika będą miały zagwarantowaną pewną obsługę techniczną, dzięki minimalizacji ryzyk takich jak zmiana stawek czy warunków kontraktów zawieranych z podmiotami zewnętrznymi świadczącymi tego typu usługi.
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
MarekRurka 2018-03-29 09:20   
MarekRurka - Profil MarekRurka
Nowy podmiot na rynku to zawsze dobra informacja.
9 miesięcy certyfikacji do obsługi liniowej to bardzo długi okres(z niepotwierdzonych źródeł: certyfikowali się znacznie dłużej) który jak widać, opłaci się dla operatora.
Myślę że Enterowi zależy głównie na usamodzielnieniu się. Wiadomo- własny sprzęt + własny personel = większa elastyczność i krótszy czas reakcji na AOG.

Sądzę że certyfikowanie się do obsługi bazowej/hangarowej to dla Entera będzie długa droga.
Nie wystarczy ściągnąć do kraju ludzi, potrzebny jest sprzęt(bardzo drogi), miejsce oraz pomysł na to jak to zrobić aby się opłacało. Czy w najbliższym czasie będzie im to potrzebne, wątpię.

Linetech- temat rzeka. Jedyna pewna sprawa w tej firmie to zarządzanie- typowo polskie- kara, donosy, zwolnienia... dobrze że ktoś wreszcie utarł im nosa.
gość_cb7e3 2018-03-28 19:55   
gość_cb7e3 - Profil gość_cb7e3
Poszuka innego klienta o którego bedzie dbał lepiej niż o ENT . Może ten klient zapłaci koszty najdroższego hangaru w Europie który to LT wygrał w konkursie finansowym przebijając cena innych 4 krotnie . Entera nie stać na marnowanie środków na płacenie za hangar . Firma raczej szuka uczciwej usługi w cenach rynkowych . Jak nie było takowej to stworzyli swój projekt . Prosta kalkulacja biznesowa .
gość_de975 2018-03-28 19:44   
gość_de975 - Profil gość_de975
Ciekawe czy na budowę hangaru dla ENT zostaną wybrane KTW ?
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama