Katowice: Lufthansa rozpoczęła loty do Monachium

Jakub Bujnik - Profil Jakub Bujnik
28 marca 2018 08:36
17 komentarzy
Na pyrzowickim lotnisku odbyła się wczoraj (27.03) inauguracja nowego połączenia Lufthansy pomiędzy Katowicami i Monachium.
Reklama

Inauguracyjny rejs (LH1608) wyruszył z Monachium o godz. 11:15 i wylądował w Katowicach o 12:35. Samolot został powitany salwą wodną. Maszyna udała się w rejs powrotny o 13:10 i dotarła do bawarskiej stolicy o 14:30.

- Jesteśmy dumni mogąc ogłosić kolejne połączenie z Katowic do naszego drugiego portu przesiadkowego w Niemczech, co jest dowodem na rosnące zapotrzebowanie na naszą ofertę w regionie. Na trasie pomiędzy Katowicami a Frankfurtem wprowadziliśmy już większe i wygodniejsze maszyny, wychodząc naprzeciw zapotrzebowaniu pasażerów ze Śląska - powiedział Frank Wagner, country manager grupy Lufthansy w Polsce.

Trasa będzie obsługiwana codziennie samolotem bombardier CRJ-900, która może zabrać na pokład do 90 pasażerów w dwuklasowej konfiguracji; biznes i ekonomicznej. Nowy rejs wchodzi w życie wraz z rozpoczęciem letniego rozkładu połączeń Lufthansy - Wysoki udział w rynku wśród przewoźników tradycyjnych, rosnąca liczba pasażerów oraz wypełnienia maszyn w ostatnich miesiącach ubiegłego roku potwierdzają, że nasz produkt doskonale spełnia oczekiwania podróżujących z tego regionu. Regionu, który jest dla Lufthansy jednym z najważniejszych pod względem biznesowym w Polsce – dodał Wagner.


Uruchomienie nowej trasy z Monachium do Katowic przypadło w 25. rocznicę obecności Lufthansy na pyrzowickim lotnisku. Od tego czasu przewoźnik stale zwiększa swoją obecność w Katowicach. Śląsk jest obecnie jednym z najszybciej rozwijających się biznesowo rynkiem dla Lufthansy w Polsce. Linia współpracuje z ponad 900 firmami z regionu w ramach programu Partner Plus Benefit, dzięki czemu jest przewoźnikiem pierwszego wyboru dla klientów korporacyjnych.

- Konsekwentnie zabiegaliśmy żeby w siatce połączeń Katowice Airport pojawiło się połączenia do Monachium. Cieszymy się, że Lufthansa odpowiedziała pozytywnie na nasze starania. Lotnisko w stolicy Bawarii to ważny punkt na mapie dużych, europejskich portów przesiadkowych. Dzięki połączeniu do Monachium, niemiecki przewoźnik w 2018 roku zanotuje zdecydowany wzrost liczby pasażerów obsługiwanych na pyrzowickim lotnisku i przyczyni się do rekordowego wyniku podróżnych obsłużonych w ruchu ogółem, który zostanie w tym roku odnotowany na naszym lotnisku - powiedział Artur Tomasik, prezes zarządu Górnośląskiego Towarzystwa Lotniczego SA, zarządzającego Katowice Airport.

fot Katowice Airport
Ten artykuł powstał na podstawie materiałów prasowych nadesłanych do redakcji przez podmiot trzeci. Portal Pasazer.com nie bierze odpowiedzialności za merytoryczną treść artykułu, którego nie jest autorem.
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
gość_cb94a 2018-03-30 12:20   
gość_cb94a - Profil gość_cb94a
Lf ok 50% nie ma źle - okres świąteczny. Lot odwołany przez problem z samolotem.
gość_bf24a 2018-03-29 18:45   
gość_bf24a - Profil gość_bf24a
Podobno LF fatalny, sprawe ratuje cargo
gość_89100 2018-03-29 15:34   
gość_89100 - Profil gość_89100
Ładnie rozpoczynają jak dzisiejszy rejs już odwołali bez pardonu.
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama