10 lat użytkowania telefonów na pokładach Emirates

Jakub Bujnik - Profil Jakub Bujnik
28 marca 2018 08:44
Emirates świętuje 10. rocznicę wprowadzenia usługi telefonii komórkowej na pokładzie swoich samolotów. Przewoźnik przeszedł do historii w marcu 2008 r. jako pierwsza linia lotnicza na świecie, która umożliwiła pasażerom wykonywanie i odbieranie połączeń oraz wysyłanie SMS-ów z telefonów komórkowych.
Reklama
Pierwsza rozmowa telefoniczna odbyła się 20 marca 2008 r. podczas rejsu Emirates nr EK751 z Dubaju do Casablanki. Od tamtej pory wykonano ponad 2,8 mln połączeń, z czego 60 proc. stanowiły połączenia wychodzące z samolotów, a przeszło milion – telefony odbierane przez pasażerów podróżujących na pokładzie Emirates.

Najdłuższa zarejestrowana rozmowa telefoniczna miała miejsce 5 lutego 2018 r. w czasie lotu z Orlando do Dubaju i trwała 3 godziny i 50 minut. Ponadto w ciągu ostatnich 10 lat pasażerowie wysłali lub odebrali 87 mln SMS-ów.

Linie Emirates inwestują także w usługi internetowe i telewizji na żywo. Przeszło 70 proc. samolotów linii oferuje dostęp do usługi Live TV, w tym wszystkie boeingi 777-200LR i 777-300ER. Bezprzewodowy internet znajduje się na pokładzie ponad 98 proc. całej floty, m.in. we wszystkich airbusach A380 oraz boeingach 777-300ER i 777-200LR. We wszystkich klasach pasażerowie mają dostęp do bezprzewodowego internetu w ramach bezpłatnego pakietu 20 MB danych. Każdego miesiąca z pokładowego Wi-Fi korzysta blisko milion osób.


W ramach niedawno rozszerzonej oferty pokładowego Internetu bezprzewodowego, członkowie programu lojalnościowego Emirates Skywards mogą liczyć na dodatkowe korzyści w zależności od poziomu członkostwa i klasy rezerwacyjnej, w tym bezpłatny dostęp do Wi-Fi w klasie pierwszej lub biznes.
Ten artykuł powstał na podstawie materiałów prasowych nadesłanych do redakcji przez podmiot trzeci. Portal Pasazer.com nie bierze odpowiedzialności za merytoryczną treść artykułu, którego nie jest autorem.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama