×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Enter Air planuje publiczną emisję akcji


Polskie czarterowe linie lotnicze Enter Air planują publiczną emisję do 2,3 mln akcji. Linia z pozyskanych środków miałaby uzyskać wkład własny na zakup dwóch kolejnych boeingów 737 MAX 8.


Planujemy publiczną emisję akcji, której celem jest pozyskanie środków na wkład własny do finansowania dłużnego dwóch Boeingów 737-8 MAX, które odbierzemy od producenta pod koniec roku. Dodatkowy wkład własny pozwoli nam znacząco obniżyć koszt finansowania nowych samolotów, co pozytywnie wpłynie na wyniki Enter Air w kolejnych latach. Z planowanej emisji chcielibyśmy pozyskać ok. 60 mln zł - powiedział Grzegorz Polaniecki, członek zarządu i dyrektor generalny Enter Air.

Emisja nowych akcji ma zostać przeprowadzona z wyłączeniem prawa poboru akcjonariusz, jednakże projekt uchwały emisyjnej przewiduje preferencyjny przydział dla dotychczasowych akcjonariuszy, który ma im umożliwić utrzymanie dotychczasowego udziału w akcjonariacie na zasadach analogicznych do prawa poboru, jeśli zdecydują się na uczestnictwo w ofercie - informuje portal money.pl


Szczegóły oferty zostaną zamieszczone w prospekcie emisyjnym, który zostanie opublikowany po zatwierdzeniu przez organ regulacyjny. Wyemitowanie wszystkich 2,3 mln akcji będzie stanowić ok. 11,6 proc. w podwyższonym kapitale spółki.

Enter Air to największy prywatny przewoźnik oraz największa linia czarterowa w Polsce, która est notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie od trzech lat. Spółka przeprowadziła IPO pod koniec 2015 roku, pozyskując prawie 100 mln zł. Zebrane fundusze zostały przeznaczone na przedpłaty dla sześciu zamówionych boeingów 737 MAX 8, z których wszystkie mają zostać dostarczane do 2020 roku.

fot. Piotr Bożykgość_799b3 - Profil
gość_799b3
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie