Raport: Co nowego w sezonie letnim?

Anna Żuchlińska - Profil Anna Żuchlińska
27 marca 2018 12:11
10 komentarzy
W życie wchodzi właśnie letni rozkład lotów. Jakie nowe kierunki uruchomią z polskich lotnisk przewoźnicy? Z najważniejszych nowości: z Rzeszowa polecimy do USA, z Krakowa do Dubaju a z Warszawy do Singapuru.
Reklama

Warszawa

LOT uruchomi w sezonie letnim nowe połączenie do Azji - bezpośrednio z Warszawy polecimy do Singapuru. Rejsy na tej trasie wystartują w połowie maja i docelowo będą się odbywały cztery razy w tygodniu. Narodowy przewoźnik zaoferuje też pasażerom loty z Warszawy do Billund, Dubrownika, Zaporoża, Skopje, Kowna, Hanoweru oraz Norymbergi. Połączenie do Oslo Gardermoen uruchomią dwaj przewoźnicy - do stolicy Norwegii polecimy liniami LOT oraz SAS. Wizz Air uruchomi z lotniska Chopina rejsy do Bordeaux.


Po zimowej przerwie powraca też 11 kierunków sezonowych - z Warszawy ponownie polecimy do Połągi, Zadaru, Splitu, Puli, Heraklionu, Salonik, Podgoricy, Alicante, Alghero, Korfu i Burgas.

Kraków

LOT uruchomi w sezonie letnim bezpośrednie loty z Krakowa do Budapesztu oraz zwiększy częstotliwość lotów do Chicago. Ryanair zaoferuje pasażerom rejsy do Bułgarii - z krakowskiego lotniska polecimy do Burgas. Nowością w sezonie letnim będzie połączenie z Krakowa do Dubaju obsługiwane przez flyDubai. Norwegian uruchomi loty z Balic do Helsinek. YanAir zapowiedział natomiast uruchomienie rejsów nad Morze Czarne - polecimy z Krakowa do Odessy.

Powracają też sezonowe połączenia do Aten (Aegean Airlines), Stuttgartu (Eurowings), Madrytu (Iberia Express), Barcelony (Vueling), a także Pafos, Lamezii, Pescary, Chanii, Lourdes oraz na Majorkę (Ryanair).

W sezonie letnim w 2018 roku pasażerowie krakowskiego lotniska będą mogli skorzystać z oferty 21 przewoźników, którzy będą realizowali rejsy na 102 trasach.

Gdańsk

Wizz Air uruchomi w sezonie letnim nowe połączenie z Gdańska do Lwowa oraz Wiednia. Bezpośrednie loty do Grecji zaoferuje Ryanair - z Gdańska polecimy do Aten. Po kilkuletniej przerwie linie lotnicze airBaltic wznowią połączenie z Gdańska do Rygi.

Wizz Air kasuje połączenia z Gdańska do Molde, Frankfurtu Hahn oraz Groningen, w styczniu skasowana została także trasa do Glasgow. Ryanair zawiesił loty z gdańskiego lotniska do Ejlatu, przywrócone zostały po zimowej przerwie rejsy do Alicante, Neapolu, Pizy oraz Newcastle.

Katowice

Wizz Air uruchomi w sezonie letnim nowe połączenia z Katowic do Lwowa, Faro, Malagi, Podgoricy, Charkowa, Memmingen i Porto. Na początku marca wystartowały już rejsy do Aten. Lufthansa zaoferuje pasażerom bezpośrednie loty z Pyrzowic do Monachium. Nowy przewoźnik na polskim niebie, Voyage Air, będzie realizował w okresie wakacyjnym rejsy z Katowic do Warny.

Po zimowej przerwie do siatki połączeń Ryanair wracają loty do Hamburga, Korfu oraz na Kretę. Wizz Air przywrócił trasy z Katowic do Alghero, Splitu, Burgas oraz Kutaisi.


Na sezon letni zawieszone zostały natomiast loty Wizz Air do Agadiru oraz Ejlatu (trasy mają powrócić w kolejnym sezonie zimowym), nie polecimy już także na Lanzarote.

W sezonie letnim w 2018 roku lotnisko w Katowicach może pochwalić się rekordową liczbą połączeń: w ofercie znajdą się 123 kierunki regularne i czarterowe na 105 lotnisk w 31 państwach na 4 kontynentach – w Europie, Azji, Afryce i Ameryce Północnej.

Modlin

Ryanair uruchomi w sezonie letnim loty z Modlina do Burgas, Rimini i Pescary. Po zimowej przerwie do siatki połączeń powraca Korfu, Cagliari, Chania, Faro, Piza oraz Saloniki. Irlandzki przewoźnik zawiesił natomiast rejsy do Ejlatu.

Na lotnisku w Modlinie pojawi się też nowy przewoźnik - Voyage Air, który w okresie wakacyjnym będzie realizował loty do Warny.

Wrocław

Ryanair uruchomi w sezonie letnim loty z Wrocławia do Aten, Faro oraz Podgoricy. Swoją siatkę połączeń z Wrocławia Wizz Air wzbogaci o rejsy do Bari, Porto, Kutaisi, Goteborga oraz Bazylei. Air France uruchomi bezpośrednie połączenie z Wrocławia do Paryża Charles de Gaulle - loty będą obsługiwane przez HOP!. Eurowings zaoferuje natomiast pasażerom z wrocławskiego lotniska rejsy do Stuttgartu.


Po zimowej przerwie wracają do siatki połączeń z Wrocławia powrócą loty do Alicante, Barcelony Girony, Chanii na Krecie i na Majorkę.

Zawieszone zostały natomiast rejsy do Maroka - w sezonie letnim nie polecimy liniami Wizz Air do Agadiru.

Poznań

Pod koniec marca Wizz Air uruchomi loty z Poznania do Dortmundu oraz na Islandię. Ponownie polecimy liniami Ryanair do Mediolanu Bergamo, irlandzki przewoźnik zawiesił natomiast loty do Ejlatu. Po zimowej przerwie do siatki połączeń powróciło Korfu oraz Barcelona Girona.

Łódź

W sezonie letnim Ryanair uruchomi bezpośrednie połączenie do Grecji - z Łodzi polecimy do Aten. Pod koniec marca Lufthansa uruchomi loty z Łodzi do Monachium.

Rzeszów

LOT ponownie zaoferuje bezpośrednie loty z Jasionki do Stanów Zjednoczonych - przewoźnik uruchomi w sezonie letnim połączenie z Rzeszowa do Newark. Nowością będą również uruchomione w marcu loty do Tel Awiwu. Ryanair uruchomi loty do Bułgarii oraz Grecji - polecimy z Rzeszowa do Burgas oraz Aten. Po zimowej przerwie irlandzki przewoźnik ponownie będzie też realizował rejsy na Korfu.

Lublin

W czerwcu Wizz Air zamknie swoją bazę operacyjną na lotnisku w Lublinie i skasuje trzy połączenia: do Tel Awiwu, Liverpoolu oraz Doncaster/Sheffield.


Bydgoszcz

Bydgoskie lotnisko nie zyskało żadnych nowych połączeń na sezon letni w 2018 roku. Po zimowej przerwie powróciły za to rejsy do Glasgow oraz Dusseldorfu Weeze.

Szczecin


Wizz Air uruchomi w maju loty ze Szczecina do Sztokholmu Skavsta. Ryanair ponownie zaoferuje pasażerom rejsy ze Szczecina do Edynburga.

Olsztyn-Mazury

Nowe połączenie na Ukrainę zaoferuje pasażerom LOT, który pod koniec marca rozpocznie regularne rejsy z Olsztyna-Mazury do Lwowa. W maju Wizz Air uruchomi loty do Niemiec - bezpośrednio z Szyman polecimy do Dortmundu. W okresie wakacyjnym sezonowe rejsy z Szyman do Kolonii będą realizować linie lotnicze Small Planet Airlines.


Zielona Góra

Bez zmian w Zielonej Górze - jedyne regularne połączenie z zielonogórskiego lotniska do Warszawy dalej realizował będzie LOT. Za kilka miesięcy pasażerowie polecą za to czarterem do Warny i Antalyi. Jak wynika z informacji Pasazer.com, w przyszłym roku z lotniska w Babimoście powinien wystartować pierwszy samolot należący do jednej z niskokosztowych linii, realizujących połączenia na europejskim niebie.

Radom

Na lotnisku w Radomiu cisza i spokój. Żaden z przewoźników nie zaplanował uruchomienia połączeń z radomskiego portu lotniczego.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
gość_5783d 2018-03-28 08:20   
gość_5783d - Profil gość_5783d
BZG - LTN też po raz pierwszy w sezonie letnim.
gość_437e2 2018-03-27 20:26   
gość_437e2 - Profil gość_437e2
Radom stabilnie :)
invicta 2018-03-27 19:53   
invicta - Profil invicta
@gość_d80fb Nie popisuj się wiadomościami, jeśli nie masz wiedzy. Artykuł mówi o nowościach w sezonie letnim i taką nowością jest Kijów. W SEZONIE LETNIM. Nie było go bowiem rok temu, a w taki sposób definiuje się nowości (sezon do dpowiadającego mu w kolejnym roku sezonu). Tak tez napisałam pierwsze zdanie, polecam Ci do niego wrócić. I, oczywiście, Kijów nie jest jedyną tego typu nowością (niewspomnianą w artykule), ja użyłam go jako przykład tylko.
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama