×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


ANA planuje połączenie Peach Aviation z Vanilla Air


Holding lotniczy All Nippon Airways ANA planuje połączenie dwóch niskokosztowych marek lotniczych Peach Aviation oraz Vanilla Air, w których posiada większość udziałów.


W wyniku operacji, której rozpoczęcie planowane jest na drugą połowę tego roku, do końca 2019 r. wzmocniona zostanie marka Peach, a z rynku zniknie marka Vanilla Air. 


Jak zapowiada ANA, nowy przewoźnik dzięki atrakcyjnym taryfom oraz produktowi, a także innym innowacjom ma kreować popyt na japońskich trasach krajowych jak i na trasach międzynarodowych. W zamierzeniu holdingu jest uczynienie z Peach Aviation czołowego przewoźnika niskokosztowego w Azji.  


Obecnie obie linie lotnicze posiadają łącznie 35 airbusów A320 oraz obsługują 39 tras. Zgodnie z planem od  2020 r. flota wzmocnionego przewoźnika ma liczyć 50 maszyn obsługujących ponad 50 tras. Wzrost ma następować głównie na trasach średniodystansowych, tak aby w maksymalny sposób wykorzystać rosnący w Azji popyt na podróże lotnicze. 

Celem nowego przewoźnika jest wypracowanie do 2020 r. przychodów w wysokości 150 mld jenów rocznie oraz zysku operacyjnego w wysokości 15 mld jenów rocznie. By zrealizować ten cel, konieczne będzie zwiększenie efektywności operacyjnej oraz ograniczenie kosztów jednostkowych. 


W przygotowaniu do planowanego połączenia przewoźników, Holding ANA zwiększył swoje udziały w Peach Aviation z 67 do 77,9 proc. poprzez przejęcie akcji holdingu First Eastern Aviation Holdings Limited, który tym samym zredukował wielkość swoich udziałów w przewoźniku z 17,9 do 7 proc. 

Wzmocnione linie Peach Aviation utrzymają swoją niezależność od Grupy ANA. 

fot. Tomasz Śniedziewskigość_ca617 - Profil
gość_ca617
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie