×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


To najdroższe miasto do zamieszkania


Economist Intelligence Unit opublikował raport, w którym przedstawia najdroższe miasta świata pod względem kosztów utrzymania. Pierwsze miejsce,  po raz piąty z rzędu, zajęło azjatyckie miasto.


Podczas przygotowywania raportu pod uwagę wzięto 133 miasta z całego świata. Pod lupą znalazły się codzienne wydatki oraz koszty utrzymania, w sumie aż 160 składowych, czyli m.in. ceny wynajmu, transportu czy produktów spożywczych. Po raz piąty z rzędu najdroższym miastem do zamieszkania okazał się Singapur. W pierwszej trójce znalazły się też dwa europejskie miasta: Paryż oraz Zurych. 


Do 2013 roku najdroższym miastem było Tokio, obecnie znajdujące się już nawet poza pierwszą dziesiątką. Słabszy kurs dolara spowodował, że uznawane na jedne z najdroższych amerykańskich miast Nowy Jork oraz Los Angeles również spadły o kilka oczek w rankingu. 

Drożeją natomiast europejskie miasta: Paryż awansował w rankingu aż o 5 miejsc w porównaniu do ubiegłorocznego raportu. Wyższe lokaty w stosunku do zeszłego roku zajęły także: Zurych, Oslo, Genewa oraz Kopenhaga.

Według raportu najdroższe miasta świata w 2018 roku to:
 1. Singapore 
 2. Paryż
 3. Zurych
 4. Hong Kong
 5. Oslo
 6. Genewa
 7. Seul
 8. Kopenhaga
 9. Tel Awiw
 10. Sydneygość_bf650 - Profil
gość_bf650
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

 • Data wylotu:

 • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
 • Data wyjazdu:
 • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
 • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie