×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


LOT podpisał umowę interline z Alaska Airlines


Polski Linie Lotnicze LOT i Alaska Airines podpiszą jednostronną umowę interline. Pozwoli ona na wystawianie jednego biletu na kodzie danej linii, dzięki czemu obaj przewoźnicy będą mogli obsługiwać np. bagaże podczas lotów z przesiadką.


Umowa reguluje m.in. stawki biletowe, dzięki którym linie będą mogły obsługiwać wspólnych pasażerów. Porozumienie będzie jednostronne i umożliwi dostęp pasażerom LOT do siatki połączeń Alaska Airlines, wraz z biletami powrotnymi do Polski na łączonym kodzie. Interline nie będzie działać w drugą stronę dla pasażerów amerykańskiej linii. Nie wiadomo jeszcze jednak na jakich trasach Alaska Airlines pasażerowie LOT będą mogli skorzystać z nowego porozumienia.

- Zależy nam, aby były to trasy bardziej egzotyczne i mniej dostępne dla naszych pasażerów. Pomimo rozbudowanej siatki Alaska Airlines w Stanach Zjednoczonych, ciekawe dla naszych klientów mogą okazać się loty na jednym bilecie z Warszawy np. do Kanady, Meksyku czy na Karaiby - mówi Adrian Kubicki, dyrektor biura komunikacji korporacyjnej w LOT.

Jednym z atutów podpisania porozumienia interline między obydwoma przewoźnikami ma być niezrzeszenie Alaska Airlines w żadnym z sojuszy linii lotniczych - Daje nam to więcej możliwości do negocjacji i nie wymusza podejmowania decyzji w porozumieniu z członkami sojuszu, jak to ma miejsce w przypadku innych linii lotniczych - dodaje Kubicki.

- LOT z nową flotą i dużą ilością połączeń dalekodystansowych np. do Singapuru, staje się dla nas bardzo ciekawym i korzystnym partnerem - dodaje Charles Breer, dyrektor ds. sojuszów w Alaska Airlines.


Alaska Airlines jest 5. największą linią lotniczą w Stanach Zjednoczonych. Przewoźnik lata do ponad 115 miast; w tym do  USA, Meksyku, na Hawaje i Kostarykę. 

Flota linii składa się z 221 samolotów wąskokadłubowych w tym dziesięciu airbusów A319, pięćdziesięciu trzech A320, pięciu A321, 153 boeingów -700, -800 i -900. Do floty należy także 50 bomardierów Dash Q400 oraz 10 embraerów E175 regionalnej linii Horizon Air oraz 23 embraery E175 regionalnej linii SkyWest.

To trzecie porozumienie LOT ogłoszone w tym miesiącu. Wcześniej przewoźnik potwierdził umowy Special Prorate Agreement (SPA) z liniami Qantas oraz Singapore Airlines.gość_d4dd5 - Profil
gość_d4dd5
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie