×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Lufthansa: Mniejsze oferowanie przez opóźnienia w dostawach


Oferowanie Grupy Lufthansa w bieżącym roku  będzie mniejsze niż dotychczas planowano - wynika z raportu zaprezentowanego przez przedstawicieli spółki. Powodem są między innymi opóźnienia w dostawach samolotów.


W styczniu przedstawiciele Lufthansa Group zapowiadali, że oferowanie wszystkich linii wchodzących w skład grupy wzrośnie w 2018 roku o 12 proc. W ubiegłym tygodniu, Carsten Spohr, prezes Lufthansy poinformował o zmianie planów na bieżący rok, wynikających z opóźnień w dostawach zamówionych samolotów.

Niemiecki przewoźnik odebrał do tej pory dziesięć airbusów A320neo. Według doniesień Reutersa jest to jednak dwukrotnie mniej od pierwotnych założeń. Airbus jako powód opóźnień podaje problemy techniczne z silnikami Pratt&Whitney PW1100G-JM, w które wyposażone są te maszyny, przez co ich produkcja została zawieszona na co najmniej kilka miesięcy.


Lufthansa, która jest pierwszym użytkownikiem (tzw. launch customer) airbusa A320neo, oczekuje dostaw 51 sztuk tego modelu oraz 40 sztuk airbusa a321neo, natomiast Swiss - jej spółka zależna - kolejnych dziesięciu A320neo i pięciu A321neo.

Według serwisu ch-aviation Swiss boryka się też z opóźnieniami w dostawach innych samolotów - bombardierów CSeries. W sumie linia zamówiła 30 sztuk tych maszyn, w tym dziesięć sztuk mniejszych CS100 i 20 sztuk większych CS300, jednak do tej pory odebrała tylko osiem egzemplarzy każdego z wymienionych modeli.

W 2017 roku Lufthansa uzyskała rekordowe przychody finansowe sięgające 36,5 mld euro, co stanowiło o ponad 12 proc. wzroście wobec roku poprzedniego. Spółce udało się też osiągnąć 45-proc. wzrost zysku operacyjnego EBIT, który wyniósł 3,3 mld euro.

fot. Lufthansa
gość_cbc41 - Profil
gość_cbc41
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie