IATA: Paliwo lotnicze będzie coraz droższe

20 marca 2018 11:22
Międzynarodowe Zrzeszenie Przewoźników Lotniczych (IATA) przewiduje, że w 2018 roku linie lotnicze będą musiały zapłacić więcej za paliwo lotnicze niż w roku ubiegłym.
Reklama
W marcu cena paliwa lotniczego wyniosła 623 USD za tonę, co oznacza wzrost o 21,9 proc. względem marca 2017.

IATA przewiduje, że trend wzrostowy cen paliwa odrzutowego z powodu zwiększonego popytu na podróże oraz rosnącej ceny ropy utrzyma się także w kolejnych miesiącach br. Według danych opublikowanych przez IATA, od 2 marca Europa i Wspólnota Niepodległych Państwa (CIS) odnotowały 24,5 proc. wzrost ceny paliwa. W Ameryce Północnej wzrost w tym samym okresie wyniósł 21,1 proc.


Według danych IATA, droższe paliwo lotnicze spowoduje w bieżącym roku wzrost wydatków globalnego przemysłu lotniczego o 34,9 mln USD.

Alexandre de Juniac, dyrektor generalny IATA oświadczył podczas konferencji prasowej, że pomimo wzrostu cen paliwa linie lotnicze radzą sobie coraz lepiej i w tym roku odnotują najlepszy wynik finansowy w historii, z prognozą 38,4 mld USD zysku netto. Będzie to czwarty rok z rzędu kiedy zyski przekroczą koszt kapitału. Według Juniaca połowa z tych przychodów zostanie wygenerowana w Ameryce Północnej.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy