×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


To najszczęśliwszy kraj świata


Z inicjatywy działającej przy ONZ organizacji zajmującej się siecią rozwiązań na rzecz zrównoważonego rozwoju (SDSN) opublikowany został nowy raport, który wyłonił najszczęśliwsze kraje świata.


W raporcie uwzględniono 156 państw, a po uwagę wzięte zostały takie czynniki jak spodziewana długość życia, równość obywateli, wsparcie socjalne oraz PKB. W 2018 roku nowym liderem wśród najszczęśliwszym państw świata została Finlandia, która awansowała z szóstej pozycji, którą zajmowała jeszcze w zeszłym roku.


W pierwszej dziesiątce znalazły się również pozostałe kraje północnej Europy, w tym Norwegia, która w zeszłym roku była na szczycie rankingu. Według raportu najszczęśliwsze państwa to:
 1. Finlandia
 2. Norwegia
 3. Dania
 4. Islandia
 5. Szwajcaria
 6. Holandia
 7. Kanada
 8. Nowa Zelandia
 9. Szwecja
 10. Australia
Polska znalazła się na 42. miejscu w rankingu, m.in. za Słowacją, Nikaraguą czy Kolumbią. Po raz pierwszy przygotowano również drugi ranking, w którym pod uwagę wzięte zostały warunki życia, jakie dany kraj oferuje imigrantom - tu również na pierwszym miejscu uplasowała się Finlandia.gość_d4dd5 - Profil
gość_d4dd5
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

 • Data wylotu:

 • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
 • Data wyjazdu:
 • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
 • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie