×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Turkish zamawia także A350


Turkish Airlines potwierdziły zamówienie na 25 airbusów A350. Samoloty mają być wykorzystywane na trasach międzynarodowych ze Stambułu i Ankary.


Podpisany kontrakt uwzględnia zamówienie 25 airbusów A350-900, które tradycyjnie napędzane będą silnikami Rolls-Royce Trent.

- Jesteśmy zachwyceni, że naszą przyszłość będziemy opierać na nowoczesnym airbusie A350, dzięki któremu będziemy rozwijać naszą siatkę połączeń - już teraz większą niż w przypadku jakiejkolwiek innej linii lotniczej na świecie - powiedział Ilker Ayci, prezes zarządu Turkish Airlines.

- To ogromny zaszczyt, że możemy traktować Turkish Airlines jako nowego użytkownika Airbusa A350 - najnowocześniejszego i najbardziej wydajnego samolotu szerokokadłubowego na świecie. Niniejsze zamówienie wzmacnia długoletnią współpracę między Airbusem a Turkish Airlines i całą Turcją - dodał Eric Schulz, dyrektor handlowy Airbus.


Linia uzgodniła też szczegóły zamówienia na 25 boeingów 787-9. Ponadto, dzięki zabezpieczonym opcjom, Turkish będzie mógł w przyszłości dokupić po pięć maszyn od każdego z producentów, uzyskując w sumie nawet do 60 nowych samolotów.

fot. Airbusgość_63396 - Profil
gość_63396
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie