×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Sztabki złota wypadły z rosyjskiego samolotu


Do niecodziennego incydentu doszło dzisiaj w Rosji - samolot transportowy tuż po starcie stracił sporą część swojego bardzo cennego ładunku.


Samolot An-12 należący do linii lotniczych Nimbus Airlines i z niezwykle cennym ładunkiem na pokładzie  miał wyruszyć z lotniska w Jakucku w  stronę Krasnojarska. Jednak tuż po starcie, z niewyjaśnionych jeszcze przyczyn, drzwi ładowni oderwały się od maszyny, a na pas startowy oraz okolicę wysypały się... sztabki złota, platyna oraz diamenty.

Policja natychmiast zamknęła lotnisko oraz pobliski teren i rozpoczęła poszukiwania zagubionego towaru - sztabki złota znajdowały się nawet w odległości 26 km od pasa startowego.Samolot wylądował na oddalonym od Jakucka o niecałe 30 km lotnisku w Magan. Personel odpowiedzialny za przygotowanie maszyny do lotu został zatrzymany w celu złożenia wyjaśnień.

Cenny towar, znajdujący się na pokładzie samolotu, miał wartość niemal 370 mln dolarów, a właścicielem jest CJSC Chukotka Mining and Geological Company.

fot. Siberian Timesgość_d7b69 - Profil
gość_d7b69
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie