×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Lufthansa przedłuża kontrakt Carstena Spohra


Rada nadzorcza Deutsche Lufthansa AG mianowała Carstena Spohra prezesem zarządu i dyrektorem generalnym Lufthansy na kolejne pięć lat.


Carsten Spohr w ostatnich latach z niezmiennymi sukcesami modernizował grupę Lufthansy. Cieszy się najwyższym uznaniem wśród wszystkich członków rady nadzorczej, którzy za przedłużeniem kontraktu opowiedzieli się jednogłośnie. Kolejne pięć lat przywództwa Carstena Spohra, to dla grupy bardzo dobra informacja - powiedział dr Karl-Ludwig Kley, przewodniczący rady nadzorczej Lufthansy.


Po ukończeniu studiów z zakresu zarządzania w inżynierii, Spohr zdobył licencję pilota rejsowego w szkole pilotów Lufthansy. W trakcie swojej kariery w lotnictwie, uzyskał tytuł kapitana, który posiada do dziś. Po przejściu do Deutsche Aerospace AG w Monachium, powrócił do Lufthansy w 1994 roku. Cztery lata później przejął odpowiedzialność za partnerów Lufthansy – najpierw na poziomie regionalnym, później globalnym, w tym Star Alliance. W październiku 2004 roku dołączył do rady Lufthansa Passage i został mianowany dyrektorem generalnym Lufthansa Cargo w 2007.

Kontrakt Spohra, będącego członkiem zarządu Lufthansy od 2011 roku oraz dyrektorem generalnym od 2014 roku, został przedłużony do grudnia 2023 roku.


Reklama


Booking.com
gość_4fddb - Profil
gość_4fddb
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie