Wizz Air zapowiada największy wzrost w historii

Jakub Bujnik - Profil Jakub Bujnik
13 marca 2018 16:17
11 komentarzy
Węgierski przewoźnik niskokosztowy Wizz Air zapowiedział dziś (13.03) dodanie w ciągu najbliższych 4 miesięcy łącznie 21 samolotów do swoich baz w Europie, dodanie 700 lotów tygodniowo oraz uruchomienie 70 nowych połączeń.
Reklama

Cztery nowe destynacje - Ateny, Talin, Charków, Wiedeń – zostaną uruchomione do połowy lipca wraz z otwarciem nowej bazy w zachodniej części Europy, w stolicy Austrii. Rozwój linii w 2018 roku stanowi inwestycję wartą ponad 2 mln dolarów w 11 bazach w Wielkiej Brytanii, Austrii, Polsce, Rumunii, Gruzji, na Ukrainie i na Węgrzech.

- Dziś rozpoczynamy największą fazę ekspansji w historii. Linia Wizz Air pozostaje wierna swojej misji polegającej na tym, aby podróże lotnicze miały możliwie najniższe ceny dostępne dla większej liczby osób niż kiedykolwiek wcześniej, co umożliwia model biznesowy ULCC. Każdego roku coraz więcej klientów wybiera loty z nami korzystając z rozbudowanej siatki połączeń liczącej obecnie ponad 600 tras do 145 miejsc w 44 krajach - powiedział Owain Jones, dyrektor korporacyjny w Wizz Air

Wizz Air rozpoczyna swoją największą ekspansje w historii poprzez dzisiejsze umieszczenie nowego, jedenastego samolotu Airbus A320 w bazie w Budapeszcie. Przewoźnik uruchomił także loty do Stavanger w Norwegii ze stolicy Węgier.

- 70 nowych tras, które zostaną uruchomione w ciągu najbliższych 17 tygodni rozszerzy wybór możliwości podróży, co z kolei korzystnie wpłynie na rozwój relacji biznesowych i gospodarczych pomiędzy miastami, do których latamy. Nasza załoga serdecznie zaprasza na pokład samolotów, należących do jednej z najmłodszych flot w Europie - dodał Jones.


Linia zachęca swoich pasażerów do świętowania razem z załogą na pokładach samolotów Wizz Air, a także używania oznaczenia #WIZZaroundEurope na profilach w mediach społecznościowych. Pasażerowie pierwszych lotów 21 nowych samolotów dodanych do floty będą mieć szansę wygrania voucherów o wartości 1000 euro.

Ten artykuł powstał na podstawie materiałów prasowych nadesłanych do redakcji przez podmiot trzeci. Portal Pasazer.com nie bierze odpowiedzialności za merytoryczną treść artykułu, którego nie jest autorem.
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
demar 2018-03-14 22:18   
demar - Profil demar
@gość_f22d9: komunikat ma charakter typowo marketingowy - WizzAir jest i pozostanie (przynajmniej przez jakiś czas) najszybciej rozwijającą się linią Europy Środkowej.
21 nowych samolotów zwiększy flotę ponad magiczną liczbę 100.
To czy przesuną jakiś samolot z mniejszej bazy do większej (albo odwrotnie) to dla nich tylko zabiegi optymalizujące koszty. Dla takiej bazy - czasami oznaczać to może zamknięcie. Ale taki jest rynek LCC.

W perspektywie najbliższych miesięcy wiadomo co WizzAir będzie robił.
Ciekawsze jest gdzie będzie za 5, czy 10 lat? I co będzie oferować?
gość_f22d9 2018-03-14 12:05   
gość_f22d9 - Profil gość_f22d9
Komunikat jest dosyc niejasny i troche zastanawiajace jest jaki moze byc cel jego ogloszenia. Ptaszki cwierkaja, ze Wizz ma w planach zredukowanie kosztow poprzez zamkniecie mniejszych baz - zamierzenie jest takie, aby w kazdej bazie ulokowac co najmniej trzy samoloty (przykladowo do Wroclawia ma trafic trzeci za rok). Moze taki jest cel tego komunikatu - poinformowac o "przyszlym dynamicznym rozwoju" aby w przyszlosci latwiej przeszedl komunikat o redukcji baz? Gdy w przeszlosci zmniejszyli wielkosc bagazu podrecznego dozwolonego na pokladzie, tez najpierw poinformowali o przeprowadzonych badaniach wsrod pasazerow (np. w Katowicach), ktorzy "w zdecydowanej wiekszosci" poparli pomysl, bo chcieli miec wiecej miejsca na pokladzie. Pozniej sie z tego popieranego przez pasazerow pomyslu wycofali. To jest podobna marketingowa papka.
gość_03057 2018-03-14 09:25   
gość_03057 - Profil gość_03057
to już wiecie dlaczego WAWrszawa chce wprowadzić zakaz tankowania z pasażerami ... WIZZ będzie musiał dostosować rozkłady, czas operacyjny lotniska z gumy nie jest więc nie dosyć, że wypadną pewnie niektóre rotacje to jeszcze zapłacą więcej za postój na płycie ...
obawiają się też, że WIZZ skieruje więcej samolotów do WAW i wykorzysta wszystkie sloty
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama