×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Turkish zamawia Dreamlinery


Turkish Airlines ogłosił sfinalizowanie zamówienia na 25 samolotów Boeing 787-9 z opcją na kolejnych pięć. Tym samym turecki przewoźnik zostanie 71. operatorem Dreamlinera na świecie.Nowe zamówienie ogłoszone po raz pierwszy we wrześniu ub. roku pozwoli na dalszy rozwój Turkish Airlines i zaspokoi potrzeby związane ze wzrostem ruchu lotniczego na macierzystym lotnisku w Stambule. Rozwój floty jest związany także z planowanym otwarciem nowego, trzeciego lotniska w tym mieście.

- Z przyjemnością finalizujemy przełomowy kontrakt, który przyniesie znaczące korzyści dla Turkish Airlines i tureckiego przemysłu lotniczego. Nowe zamówienie pozwoli dodać do naszej floty jeden z najnowocześniejszych samolotów na świecie. Samolot tego typu podniesie komfort naszych pasażerów i odegra ważną rolę w naszych planach dla nowego lotniska w Stambule - powiedział M. İlker Aycı, prezes zarządu Turkish Airlines.


Turkish od początku roku kontynuuje rozbudowę floty samolotów Boeinga. W styczniu przewoźnik ogłosił zamówienie trzech frachtowców 777F.

Jesteśmy dumni z przedłużenia wieloletniej współpracy z Turkish Airlines i witamy ich w rosnącej grupie linii lotniczych, które wprowadziły boeinga 787 Dreamliner do swojej floty samolotów szerokokadłubowych. Jesteśmy przekonani, że przewoźnik doceni oszczędność paliwa, dobry zasięg i bardziej komfortowe wnętrze kabiny Dreamlinera - powiedział Kevin McAllister, prezes i dyrektor generalny Boeing Commercial Airplanes.

Boeing 787 jest najszybciej sprzedającym się samolotem w historii producenta. Do tej pory zamówiono ponad 1300 egzemplarzy.gość_9d3cb - Profil
gość_9d3cb
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie