Turkish zamawia Dreamlinery

Jakub Bujnik - Profil Jakub Bujnik
13 marca 2018 11:44
1 komentarz
Turkish Airlines ogłosił sfinalizowanie zamówienia na 25 samolotów Boeing 787-9 z opcją na kolejnych pięć. Tym samym turecki przewoźnik zostanie 71. operatorem Dreamlinera na świecie.
Reklama

Nowe zamówienie ogłoszone po raz pierwszy we wrześniu ub. roku pozwoli na dalszy rozwój Turkish Airlines i zaspokoi potrzeby związane ze wzrostem ruchu lotniczego na macierzystym lotnisku w Stambule. Rozwój floty jest związany także z planowanym otwarciem nowego, trzeciego lotniska w tym mieście.

- Z przyjemnością finalizujemy przełomowy kontrakt, który przyniesie znaczące korzyści dla Turkish Airlines i tureckiego przemysłu lotniczego. Nowe zamówienie pozwoli dodać do naszej floty jeden z najnowocześniejszych samolotów na świecie. Samolot tego typu podniesie komfort naszych pasażerów i odegra ważną rolę w naszych planach dla nowego lotniska w Stambule - powiedział M. İlker Aycı, prezes zarządu Turkish Airlines.


Turkish od początku roku kontynuuje rozbudowę floty samolotów Boeinga. W styczniu przewoźnik ogłosił zamówienie trzech frachtowców 777F.

- Jesteśmy dumni z przedłużenia wieloletniej współpracy z Turkish Airlines i witamy ich w rosnącej grupie linii lotniczych, które wprowadziły boeinga 787 Dreamliner do swojej floty samolotów szerokokadłubowych. Jesteśmy przekonani, że przewoźnik doceni oszczędność paliwa, dobry zasięg i bardziej komfortowe wnętrze kabiny Dreamlinera - powiedział Kevin McAllister, prezes i dyrektor generalny Boeing Commercial Airplanes.

Boeing 787 jest najszybciej sprzedającym się samolotem w historii producenta. Do tej pory zamówiono ponad 1300 egzemplarzy.
Reklama

Ostatnie komentarze

gość_dcb4f 2018-03-13 16:16   
gość_dcb4f - Profil gość_dcb4f
zaraz oglosza zamowienia na 50xA350 i bedzie kwita
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama