×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


eSky Group wdraża system antyfraudowy Nethone


eSky Group wdraża system antyfraudowy Nethone, by przyspieszyć ekspansję w Ameryce Łacińskiej. To ciekawy przykład dwóch nowoczesnych firm z Polski, które łączą siły, by odnosić sukcesy na odległych, bardzo szybko rozwijających się rynkach.


Nethone, polski dostawca opartych na sztucznej inteligencji rozwiązań KYU (Know Your Users) ogłosił dziś (12.03), że eSky Group  wdrożyła przygotowany specjalnie dla niej pakiet rozwiązań do zapobiegania oszustwom płatniczym. 

Serwisy z rodziny eSky/eDestinos są dziś obecne w ponad 20 krajach, gdzie współpracują z 817 liniami lotniczymi i prawie milionem hoteli. Dzięki partnerstwu z Nethone, eSky i eDestinos jednocześnie zwiększą sprzedaż i zredukują odsetek notowanych chargebacków. Wszystko to przy zachowaniu doskonałego doświadczenia użytkownika na wszystkich platformach.

System w pierwszej kolejności uruchomiono na najbardziej wymagających rynkach Ameryki Łacińskiej, gdzie Nethone szczyci się licznymi sukcesami w walce z oszustwami płatniczymi (praca dla Almundo.com). W niedalekiej przyszłości rozwiązanie zostanie aktywowane również w innych zakątkach świata obsługiwanych przez serwisy należące do eSky Group.


Specjaliści Nethone stworzyli i wytrenowali całą armię modeli antyfraudowych w pełni dostosowanych do indywidualnych potrzeb eSky Group oraz do specyfiki środowiska biznesowego, w jakim działa. Od teraz, specjalne, autorskie narzędzie profilujące Nethone dokładnie sprawdzi wszystkich użytkowników eSky i eDestinos, zbierając każdorazowo ponad 5000 punktów danych. Są to informacje o sprzęcie, oprogramowaniu, środowisku sieciowym i zachowaniu użytkownika w interakcji z serwisem. Modele antyfraudowe w czasie rzeczywistym przeanalizują każdą sesję i wydadzą celne rekomendacje dotyczące legalności transakcji kartowych, zanim płatności zostaną przekazane do rozliczenia. Innymi słowy, oszuści będą wykrywani jeszcze zanim dopuszczą się wyłudzenia – na żywo i automatycznie. 

- Jesteśmy dumni, że eSky zaufał naszemu doświadczeniu i technologiom. Walka z fraudem w branży turystycznej jest niezwykle trudnym wyzwaniem. Zwalczanie fraudu w Ameryce Łacińskiej, gdzie można śmiało mówić już o pladze oszustwa, jest jeszcze bardziej wymagającym zadaniem. Myślę, że eSky nie mógł wybrać lepiej. Nasz zespół posiada bogate doświadczenie w tworzeniu opartych na sztucznej inteligencji rozwiązań antyfraudowych dla biznesu działającego w tym niesamowicie różnorodnym i szybko zmieniającym się zakątku świata. Jednocześnie, branża turystyczna jest od początku jednym z naszych kluczowych obszarów działania  powiedział Hubert Rachwalski, CEO, Nethone.

Dzięki zastosowaniu sztucznej inteligencji, modele uczą się na bieżąco, zwiększając swoją skuteczność z każdą przeanalizowaną sesją. System utrzymuje więc najwyższy poziom skuteczności niezależnie od zmian w sposobie działania oszustów. Ponieważ rozwiązanie pracuje w tle, jego obecność nie jest w najmniejszym stopniu odczuwalna dla klientów eSky, a co za tym idzie, nie wpływa negatywnie na doświadczenie użytkownika. W efekcie, dzięki Nethone, zespół zarządzania ryzykiem eSky Group będzie jeszcze skuteczniej chronić firmę przed fraudem, utrzymując przy tym pełną płynność i intuicyjność procesu płatności, zarówno w wersjach przeglądarkowych serwisów, jak i w nagradzanej za funkcjonalność aplikacji mobilnej.


Ten artykuł powstał na podstawie materiałów prasowych nadesłanych do redakcji przez podmiot trzeci. Portal Pasazer.com nie bierze odpowiedzialności za merytoryczną treść artykułu, którego nie jest autorem.
gość_d88a6 - Profil
gość_d88a6
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie