Raport: Jak pasażerowie oceniają linie lotnicze?

Jakub Bujnik - Profil Jakub Bujnik
12 marca 2018 10:10
2 komentarze
Z badania satysfakcji pasażerów przeprowadzonego przez portal Pasazer.com wynika, że polscy pasażerowie są coraz bardziej świadomymi klientami. Zwracają uwagę na stosunek ceny do jakości, a nie tylko na to, czy bilety są jak najtańsze - wynika z raportu Pasazer.com.
Reklama

Badanie satysfakcji klientów linii lotniczych w Polsce zostało przeprowadzone w ramach ankiety klienckiej podczas plebiscytu "Najlepsza Linia Lotnicza", w której po raz pierwszy głosy mogli oddawać jedynie zweryfikowani pasażerowie, którzy rzeczywiście kupili bilet lotniczy na podróż danym przewoźnikiem.Dzięki współpracy z platformą eSky.pl, każdy klient otrzymał indywidualny dostęp do ankiety, w której szczegółowo odpowiadał na szereg szczegółowych pytań dotyczących przewoźnika, na pokładzie którego samolotów podróżował.

- Dzięki weryfikacji pasażerów i szczegółowości pytań wzrosła rzetelność i obiektywizm. Szczegółowe wyniki badania pozwoliły na dogłębną analizę satysfakcji pasażerów. Na ich podstawie powstał raport "Linie lotnicze w ocenie polskich pasażerów"
- mówi Paweł Cybulak, redaktor naczelny portalu Pasazer.com, organizatora badania.Biorący udział w badaniu ocenili szczegółowo aspekty podróży w ośmiu kategoriach szczegółowych: cenę, odprawę i boarding, komfort na pokładzie, personel pokładowy, punktualność, czystość, rozrywkę oraz posiłki serwowane na pokładzie.

Wyniki badania pokazują, że polscy pasażerowie są coraz bardziej doświadczonymi podróżnikami. Zwracają uwagę na detale wykraczające poza najbardziej elementarne cechy, takie jak cena biletu. Dzięki wprowadzeniu nowej metodologii można jednoznacznie stwierdzić, że to nie sama cena determinuje najlepsze linie lotnicze. Wyniki wskazują, że pasażerowie patrzą na cenę względnie – dostosowują ocenę do tego, na jakiej trasie i w jakim komforcie podróżują. Bardziej niż bezwzględna wartość liczy się dla nich koszt przeliczony na kilometr oraz, mniej wymiernie, na poczucie wygody.

Pasażerowie doceniają także komfort i to nie tylko ten w samolotach. Podróżni doceniają inwestycję w strefy odpraw linii lotniczych na lotniskach. Duża liczba stanowisk odprawy, zwykle niewielkie kolejki, wydzielona strefa dla podróżnych w klasach premium, jednolity branding, czytelne oznakowanie oraz własny, choć często zatłoczony business lounge – to wszystko w Warszawie wyróżnia PLL LOT na tle spółek, które nie mają w Warszawie bazy.

Poznaj dokładny raport satysfakcji pasażera linii lotniczych w Polsce. Pobierz raport "Linie lotnicze w ocenie polskich pasażerów" - edycja 2018.

Badanie odbyło się w okresie od 1 grudnia 2017 r. do 25 lutego 2018 r. i wzięło w nim udział blisko 8 tys. osób.

Reklama

Ostatnie komentarze

gość_22da2 2018-03-21 11:53   
gość_22da2 - Profil gość_22da2
Jak dla mnie wszytko zmierza ku dobremu. Linie lotnicze coraz większe standardy wprowadzają. W tamtym roku 3 razy latałem enterem i kilka razy tanimi liniami. Byłem zadowolony, przyznam że bardziej z czarteru. Mam nadziję że tylko lepiej będzie i coraz to nowe połaczenia się zaczną pojawaiać
wroord 2018-03-12 16:03   
wroord - Profil wroord
Oby coraz wiecej bylo takich swiadomych pasazerow, bo jak sie czyta opinie na roznych stronach wlaczajac "pasazer.com" to niektorzy np. daja niska ocene linii dlatego ze bylo 'duzo turbulencji' albo 'byla dluga kolejka do kontroli bezpieczenstwa" czy "Pan przy sprawdzaniu paszportu sie nie usmiechal" jakby to mialo cos wspolnego z ljnia lotnicza.
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama