×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Raport: Jak pasażerowie oceniają linie lotnicze?


Z badania satysfakcji pasażerów przeprowadzonego przez portal Pasazer.com wynika, że polscy pasażerowie są coraz bardziej świadomymi klientami. Zwracają uwagę na stosunek ceny do jakości, a nie tylko na to, czy bilety są jak najtańsze - wynika z raportu Pasazer.com.


Badanie satysfakcji klientów linii lotniczych w Polsce zostało przeprowadzone w ramach ankiety klienckiej podczas plebiscytu "Najlepsza Linia Lotnicza", w której po raz pierwszy głosy mogli oddawać jedynie zweryfikowani pasażerowie, którzy rzeczywiście kupili bilet lotniczy na podróż danym przewoźnikiem. Dzięki współpracy z platformą eSky.pl, każdy klient otrzymał indywidualny dostęp do ankiety, w której szczegółowo odpowiadał na szereg szczegółowych pytań dotyczących przewoźnika, na pokładzie którego samolotów podróżował. 

- Dzięki weryfikacji pasażerów i szczegółowości pytań wzrosła rzetelność i obiektywizm. Szczegółowe wyniki badania pozwoliły na dogłębną analizę satysfakcji pasażerów. Na ich podstawie powstał raport "Linie lotnicze w ocenie polskich pasażerów"
 - mówi Paweł Cybulak, redaktor naczelny portalu Pasazer.com, organizatora badania.Biorący udział w badaniu ocenili szczegółowo aspekty podróży w ośmiu kategoriach szczegółowych: cenę, odprawę i boarding, komfort na pokładzie, personel pokładowy, punktualność, czystość, rozrywkę oraz posiłki serwowane na pokładzie.

Wyniki badania pokazują, że polscy pasażerowie są coraz bardziej doświadczonymi podróżnikami. Zwracają uwagę na detale wykraczające poza najbardziej elementarne cechy, takie jak cena biletu. Dzięki wprowadzeniu nowej metodologii można jednoznacznie stwierdzić, że to nie sama cena determinuje najlepsze linie lotnicze. Wyniki wskazują, że pasażerowie patrzą na cenę względnie – dostosowują ocenę do tego, na jakiej trasie i w jakim komforcie podróżują. Bardziej niż bezwzględna wartość liczy się dla nich koszt przeliczony na kilometr oraz, mniej wymiernie, na poczucie wygody. 

Pasażerowie doceniają także komfort i to nie tylko ten w samolotach. Podróżni doceniają inwestycję w strefy odpraw linii lotniczych na lotniskach. Duża liczba stanowisk odprawy, zwykle niewielkie kolejki, wydzielona strefa dla podróżnych w klasach premium, jednolity branding, czytelne oznakowanie oraz własny, choć często zatłoczony business lounge – to wszystko w Warszawie wyróżnia PLL LOT na tle spółek, które nie mają w Warszawie bazy.

Poznaj dokładny raport satysfakcji pasażera linii lotniczych w Polsce. Pobierz raport "Linie lotnicze w ocenie polskich pasażerów" - edycja 2018.

Badanie odbyło się w  okresie od 1 grudnia 2017 r. do 25 lutego 2018 r. i wzięło w nim udział blisko 8 tys. osób. 
gość_610cc - Profil
gość_610cc
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie