Gdańsk: Więcej połączeń kolejowych na lotnisko

Jakub Bujnik - Profil Jakub Bujnik
12 marca 2018 08:10
1 komentarz
Port Lotniczy w Gdańsku zyska nowe połączenie kolejowe w godzinach nocnych. 11 marca br. wprowadzono nowy rozkład Pomorskiej Kolei Metropolitalnej.
Reklama
Dodatkowym połączeniem w nowym rozkładzie PKM będzie pociąg odjeżdżający ok. godz. 23 z Kartuz do Gdańska (przez Port Lotniczy w Gdańsku). W drugą stronę dodany został kurs z lotniska o 0:01 do stacji Gdańsk Główny. To dobra informacja dla pasażerów przylatujących ostatnimi rejsami z Warszawy (PLL LOT) oraz Frankfurtu (Lufthansa). Komunikacja dzienna kończy funkcjonowanie po godzinie 23:00.

Z obecnych 40 do 44 tygodniowo zwiększy się liczba połączeń z Gdyni (przez lotnisko) do Gdańska.


Nowy rozkład PKM ma być bardziej przejrzysty i czytelny dla pasażerów. Pociągi odjeżdżać będą w takcie z głównych węzłów przesiadkowych. Na trasie z Wrzeszcza do Rębiechowo pociągi będą kurować w godzinach szczytu średnio co 15 minut, a poza nim co 30 minut.

Na odcinku z Rębiechowa do stacji Gdynia Główna pociągi będą kursować co pół godziny w godzinach szczytu, a poza nim co godzinę.

fot. PKM

Ostatnie komentarze

kemot97 2018-03-12 11:27   
kemot97 - Profil kemot97
''Na trasie z Wrzeszcza do Rębiechowo pociągi będą kurować w godzinach szczytu średnio co 15 minut, a poza nim co 30 minut'' - w ktorym momencie widac ten takt 15minutowy miedzy lotniskiem a Wrzeszczem, bo niestety ja nie zauwazylem...
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama

N