×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Gdańsk: Więcej połączeń kolejowych na lotnisko


Port Lotniczy w Gdańsku zyska nowe połączenie kolejowe w godzinach nocnych. 11 marca br. wprowadzono nowy rozkład Pomorskiej Kolei Metropolitalnej.Dodatkowym połączeniem w nowym rozkładzie PKM będzie pociąg odjeżdżający ok. godz. 23 z Kartuz do Gdańska (przez Port Lotniczy w Gdańsku). W drugą stronę dodany został kurs z lotniska o 0:01 do stacji Gdańsk Główny. To dobra informacja dla pasażerów przylatujących ostatnimi rejsami z Warszawy (PLL LOT) oraz Frankfurtu (Lufthansa). Komunikacja dzienna kończy funkcjonowanie po godzinie 23:00.

Z obecnych 40 do 44 tygodniowo zwiększy się liczba połączeń z Gdyni (przez lotnisko) do Gdańska.


Nowy rozkład PKM ma być bardziej przejrzysty i czytelny dla pasażerów. Pociągi odjeżdżać będą w takcie z głównych węzłów przesiadkowych. Na trasie z Wrzeszcza do Rębiechowo pociągi będą kurować w godzinach szczytu średnio co 15 minut, a poza nim co 30 minut. 

Na odcinku z Rębiechowa do stacji Gdynia Główna pociągi będą kursować co pół godziny w godzinach szczytu, a poza nim co godzinę. 

fot. PKMgość_63396 - Profil
gość_63396
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie