×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Travel Retail napędza Grupę Lagardère


Lagardère Group osiągnęła łączne przychody za 2017 r. w wysokości ponad 7 mld euro, co stanowi 4 proc. wzrost na bazie like-for-like. Dobre wyniki grupy były napędzane głównie przez oddział Travel Retail.


Sam oddział Lagardère Travel Retail odnotował w 2017 r. przychody w wysokości ponad 3,4 mld euro, co oznacza 7,7 proc. kwotowy spadek w porównaniu z rokiem poprzednim, jednak na bazie like-for-like przekłada się na 9,1 proc. wzrost. 

Różnica pomiędzy kwotami liczonymi według różnych podstawi bierze się z 9 mln euro negatywnego efektu związanego z kursem wymiany walut a także negatywnego efektu o wartości 576 mln euro związanego związanego z wyzbyciem się działalności kolportowania prasy w Belgii, na Węgrzech, w Kanadzie oraz Hiszpanii. Z kolei pozytywny efekt o wartości 20 mln euro został zanotowany po przejęciu nowych sklepów duty free w Polsce i w Estonii. 


Przy pominięciu działalności związanej z dystrybucją prasy, przychody z działalności travel retail mierzone na skonsolidowanej podstawie wzrosły o 8,6 proc. 

We Francji Grupa Lagardère zanotowała 8 proc. wzrost, który napędzany był działalnością gastronomiczną i rozwojem nowych placówek handlowych w Nicei. W Europie z wyłączeniem Francji, Grupa odnotowała silny, 13,6 proc. wzrost, na który składał się rozwój sieci handlowych, szczególnie w Szwajacarii, Europie Wschodniej i we Włoszech, wzrost liczby pasażerów oraz modernizacja koncepcji placówek handlowych. 

W Ameryce Północnej Grupa odnotowała 2,7 proc. wzrostu, natomiast w Regionie Azji-Pacyfiku wzrost na poziomie 9,8 proc. 

W ubiegłym roku marże oddziału Lagardère Travel Retail wzrosły o 0,3 proc. osiągając poziom 3,3 proc. EBIT wyniósł 112 mln euro. EBIT całej grupy wyniósł 403 mln euro, co oznacza 8 proc. wzrost w skali rok do roku. 

fot. Tomasz Śniedziewskigość_cbc41 - Profil
gość_cbc41
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie