Inteligentne zakupy na lotnisku

9 marca 2018 11:55
2 komentarze
15 marca br. w Rzeszowie odbędzie się kongres Fly&More, skierowany do portów lotniczych i kooperujących z nimi przedsiębiorców. Samsung zaprezentuje innowacyjne rozwiązanie pozwalające lotniskom zwiększać przychody z działalności handlowej.
Reklama
Pilotażowy projekt, realizowany wspólnie z Przedsiębiorstwem Handlu Zagranicznego Baltona oraz Portem Lotniczym Rzeszów-Jasionka, wykorzystuje unikalne narzędzia analityczne oraz cyfrowe nośniki reklamowe, jakie ma w swojej ofercie koreański gigant technologiczny – SAMSUNG. Dzięki nim, wkrótce oferta sklepów wolnocłowych należących do sieci BALTONA na podrzeszowskim lotnisku będzie jeszcze bardziej dopasowana do oczekiwań klientów.


Każdego dnia pasażerowie korzystający z lotnisk na całym świecie generują niezliczoną ilość anonimowych, ale bardzo użytecznych danych. Ich skuteczne wykorzystanie w działaniach marketingowych pozwala zwiększyć sprzedaż w punktach handlowych znajdujących się na terenie portów lotniczych – mówi Andrzej Czechowski, Chief Data Officer, Head of Business Intelligence w Samsung Polska. – Wraz z naszymi partnerami testujemy skuteczność dotarcia tzw. inteligentnych treści reklamowych, wykorzystując autorskie narzędzia analityczne oraz systemy monitorów klasy Digital Signage. Wierzę, że wypracowane przez nas rozwiązania wkrótce staną się standardem w największych portach lotniczych.

Zakupy na lotnisku to dla wielu pasażerów nieodłączna część podróży. Z kolei dla nas przychody z tego tytułu stanowią ważny element budżetu – podkreśla Michał Tabisz, prezes portu lotniczego Rzeszów-Jasionka. – Cieszę się, że tak uznane marki jak Samsung i Baltona zdecydowały się podjąć współpracę z naszym portem. Tego rodzaju przedsięwzięcia pokazują, że Podkarpacie jest dziś jednym z najbardziej innowacyjnych regionów.

Patronami imprezy są Związek Regionalnych Portów Lotniczych, Marszałek Województwa Podkarpackiego oraz Ambasada Brytyjska w Warszawie. Partnerem medialnym wydarzenia jest Pasazer.com.

Wydarzenie odbędzie się w czwartek 15 marca br. w godz. 10.00-16.30 w Centrum Wystawienniczo-Kongresowym G2A Arena w Jasionce. Wśród prelegentów znajdą się m.in. przedstawicielka Ministerstwa Transportu Wielkiej Brytanii Rebecca Christie, szef brytyjskiego związku lotnisk regionalnych i biznesowych Neil Pakey, główny doradca Brytyjsko-Polskiej Izby Handlowej Michael Dembinski oraz prezes PLL LOT Rafał Milczarski, a także przedstawiciele lotnisk regionalnych i biznesu na co dzień współpracującego z portami lotniczymi.

Więcej informacji na stronie kongresu.

Ostatnie komentarze

cani 2018-03-09 12:20   
cani - Profil cani
Zgadzam się spotter :)
spotter10 2018-03-09 12:13   
spotter10 - Profil spotter10
"Samsung zaprezentuje innowacyjne rozwiązanie pozwalające lotniskom zwiększać przychody z działalności handlowej."
No tak, bo chodzi tylko o to, by firmy i lotniska zarabiały jak najwięcej. Ja to rozumiem, to jest biznes i nie oczekuję, że ktoś będzie mi coś sprzedawał poniżej kosztów.
Nie mniej ja dam lotniskom oraz sieciom jedną, darmową cenną radę jak zwiększyć obroty a tym samym przychody - obniżcie ceny!!! Bo są one na lotniskach absurdalnie wysokie i nie współmierne do tego, co jest w mieście. A promocje, z wielkimi i szumnymi hasłami "-30%" powodują, że ceny te tylko zbliżają się, lub są minimalnie niższe niż te na mieście. Ileż to osób widząc takie ceny przejdzie obok nich bez zakupu. Gwarantuję, że przy niższych cenach obroty wzrosną a zyski poszybują w górę. Wcale nie potrzeba tutaj jakiejś zaawansowanej technologii.
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy