LS Airport Services: Kobiety w handlingu

Jakub Bujnik - Profil Jakub Bujnik
08 marca 2018 19:30
1 komentarz
Za sprawne przygotowanie samolotu, czyli wszystkie czynności, usługi i procesy ujęte w tzw. obsłudze naziemnej (handlingowej) odpowiada szereg osób, wśród których coraz liczniej spotkać możemy kobiety.
Reklama

Z okazji Dnia Kobiet LS Airport Services S.A., największe polskie przedsiębiorstwo zajmujące się obsługą naziemną samolotów na warszawskim Lotnisku Chopina, a także w portach lotniczych w Krakowie, Katowicach, Gdańsku oraz w Modlinie postanowiło przybliżyć pasażerom korzystającym z linii lotniczych sylwetki kobiet, które pracują w spółce wykonując różne zadania.


Z uwagi na to, że pracownicy LS Airport Services obsługują blisko połowę lotów na polskich lotniskach, wielce prawdopodobne jest to, że pasażerowie linii lotniczych, ich bagaże, przesyłki bądź samoloty, którymi podróżowali, mieli kontakt z kobietami o których piszemy poniżej.

Aktualnie firma zatrudnia ponad 2500 pracowników, w tym 685 kobiet. Pracują we wszystkich obszarach funkcjonowania spółki. Spotkamy je zarówno na płycie lotniska, w przestrzeni w której przebywają pasażerowie przed i po locie, w magazynie cargo czy na szeroko rozumianym zapleczu lotnisk oraz spółki. Pełnią różnorodne funkcje. W dynamicznie rozwijającej się branży lotniczej potrafią się świetnie odnaleźć i rozwinąć zostając z nami na lata.


Z uwagi na różnorodność zadań i obowiązków, przy odpowiednim zaangażowaniu i wykazywanej ambicji awansują osiągając niejednokrotnie stanowiska managerskie - również najwyższego szczebla – czego przykładem są np. Panie Danuta Nowak czy Pani Agnieszka Koprowska, pełniące obecnie odpowiednio funkcję Dyrektorów Oddziału Modlin, czy Gdańsk. Również funkcję Wiceprezesa LS Airport Services pełni kobieta, Pani Anna Rosek, która przed trafieniem do Zarządu Spółki pełniła szereg różnych funkcji w branży lotniczej i zna ją od podszewki.


Jakie są kobiety, które pomagają nam latać? Oto kilka ciekawostek na ich temat:
  • Średni wiek kobiet zatrudnionych w LS Airport Services to 35 lat
  • Najpopularniejsze imiona, jakie mają kobiety zatrudnione w naszej Spółce to Katarzyna, Anna i Małgorzata
  • LS Airport Services zatrudnia łącznie (na wszystkich oddziałach) 685 kobiet, co stanowi ponad 27 proc. zatrudnionych w spółce osób. Na lotniskach w Warszawie i Modlinie kobiety stanowią 25 proc. załogi, na lotniskach w Katowicach i Krakowie 33 proc. a na lotnisku w Gdańsku 36 proc.

- Przybliżając, przy okazji Dnia Kobiet, pracę zatrudnionych w branży lotniczej kobiet chcielibyśmy podziękować im za ich codzienne zaangażowanie wkładane w wykonywane obowiązki. W kontekście ich pracy możemy rzeczywiście stwierdzić, że kobiety zatrudnione w LS Airport Services każdego dnia dodają nam skrzydeł! Życzymy im przy okazji nie tylko wysokich lotów, ale również tego, aby realizowane przez nie zadania i wyzwania dnia codziennego dostarczały im wiele radości i satysfakcji! - czytamy w oświadczeniu LS Airport Services.

fot. LS Airport Services
Ten artykuł powstał na podstawie materiałów prasowych nadesłanych do redakcji przez podmiot trzeci. Portal Pasazer.com nie bierze odpowiedzialności za merytoryczną treść artykułu, którego nie jest autorem.
Reklama

Ostatnie komentarze

gość_91eff 2018-03-09 12:30   
gość_91eff - Profil gość_91eff
zamiast zyczen to moze niech placa przynajmniej tak jak w Lidlu :)
 - Profil
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama