Damskie załogi w grupie Lufthansy

8 marca 2018 18:07
1 komentarz
Dziś (8.03) sześć załóg składających się wyłącznie z kobiet pracujących dla Lufthansy, SWISS, Austrian Airlines, Eurowings oraz Brussels Airlines, wyruszyło w poranne rejsy z okazji Międzynarodowego Dnia Kobiet.
Reklama
Samoloty, za sterami których zasiadły po dwie pilotki, wystartowały z Frankfurtu, Monachium, Düsseldorfu, Wiednia, Zurychu i Brukseli.


Specjalnie tego dnia, FlyingLab podczas rejsu LH440 z Frankfurtu do Houston, został oddany pod kontrolę załogi złożonej z samych kobiet – w kabinie, kokpicie oraz przed kamerami. Konferencja na pokładzie A380 dotyczyła nie tylko wielu aspektów związanych z cyfrową transformacją, ale podkreślała również dokonania kobiet w środowisku zdominowanym przez technologie. FlyingLab jest jedyną na świecie otwartą innowacyjną platformą na niebie. Na pokładzie samolotu odbywa się konferencja, którą każdy z pasażerów może śledzić na swoich własnym urządzeniu oraz ma możliwość przetestować najnowsze produkty i usługi.

Celem tego FlyingLabu jest South by Southwest (SXSW) – największy na świecie festiwal interaktywnego marketingu, muzyki i filmu, który odbywa się co roku w Austin w Teksasie.

- Zwiększyliśmy już liczbę kobiet aplikujących do naszej szkoły pilotów poprzez bardziej bezpośrednie kanały dotarcia oraz ułatwienia w połączeniu pracy z życiem prywatnym. 15 proc. naszych młodszych pilotów stanowią obecnie kobiety – powiedziała Dr Bettina Volkens, członek zarządu i dyrektor ds. HR oraz działu prawnego w Deutsche Lufthansa AG.


Już w 1988 roku, pierwsze dwie kobiety rozpoczęły pracę na stanowiskach pilotów w Lufthansie. W 2010 roku nastąpił przełom w przemyśle lotniczym – frachtowiec Lufthansa Cargo wystartował z jedynie żeńską załogą na pokładzie. Kobiety w kokpicie nie należą już do rzadkości.

Około 6 proc. pilotów w Lufthansa Group stanowią kobiety, a ich udział procentowy w ostatnich latach stale rośnie - ok. 80 proc. wszystkich załóg stanowią kobiety. Z myślą o kobietach pilotach Lufthansa zadbała o wprowadzenie do języka niemieckiego żeńskiej wersji stanowiska "Kapitänin", która została zatwierdzona przez Towarzystwo Języka Niemieckiego.

Oprócz kobiet w kokpicie, Lufthansa Group zamierza również zwiększyć proporcję kobiet na stanowiskach kierowniczych, która obecnie wynosi 15 proc. Do roku 2021, proporcje dotyczące liczby kobiet na najwyższych stanowiskach kierowniczych mają wzrosnąć do poziomu 18 proc., a na niższych do 24 proc - Aby zrealizować te cele, przygotowujemy nasze najlepsze menadżerki do objęcia kierowniczych stanowisk w przyszłości. Zostały one objęte rocznym programem kształcenia umiejętności menadżerskich. Jednocześnie jest dla mnie szczególnie ważne, aby redukować nieświadome uprzedzenia podczas wypełniania wakatów. Specjalnie stworzone wideo wspiera naszych menadżerów ds. rekrutacji, aby w procesie selekcji personelu dokonywali właściwych wyborów – dodała Volkens.

fot. Lufthansa Group

Ostatnie komentarze

gość_b35f8 2018-03-14 09:50   
gość_b35f8 - Profil gość_b35f8
hmm, kompletowanie załóg z osób tylko jednej płci wygląda mi na dyskryminację. Co na to zwolennicy poprawności politycznej?
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy