W Niemczech rozpocznie działalność FlixTrain

Jakub Bujnik - Profil Jakub Bujnik
08 marca 2018 09:35
3 komentarze
Pięć lat po uruchomieniu FlixBusa, operatora dalekobieżnych połączeń autobusowych, spółka FlixMobility włącza do swojej oferty trasy obsługiwane przez pociąg – FlixTrain. Przewoźnik zacznie kursować 24 marca na terenie Niemiec.
Reklama
W pierwszej kolejności FlixTrain będzie obsługiwał regularne połączenia na trasie Hamburg-Düsseldorf-Kolonia, a od połowy kwietnia również Berlin-Frankfurt nad Menem-Stuttgart. Do końca kwietnia 2018 roku FlixTrain połączy 28 miast w Niemczech.

- Autobus i kolej doskonale się uzupełniają. Dodając FlixTrain do oferty FlixMobility, możemy zapewnić przystępne cenowo opcje podróży dla jeszcze większej liczby osób. Chcemy pokazać tym samym, że wygodna i szybka podróż na długich dystansach nie musi być droga - podkreśla André Schwämmlein, współzałożyciel i dyrektor zarządzający i FlixMobility.

Ceny biletów na FlixTrain rozpoczynają się od €9,99 i są dostępne na stronie przewoźnika, w aplikacji FlixBus oraz w sklepach FlixBus na terenie Niemiec.

FlixTrain zostanie zintegrowany z siecią FlixBus w całych Niemczech, zapewniając tym samym nowe alternatywy dla podróży samochodem.


- Chcemy promować przystępne cenowo i przyjazne dla środowiska podróże, będące alternatywą dla samochodu. Dzięki naszej siatce połączeń, składającej się obecnie z tras obsługiwanych przez autobusy i kolej, tworzymy nową wizję mobilności. Zawsze szukamy nowych możliwości, jednak na ten moment nie mamy planów uruchomienia FlixTrain na innych rynkach, w tym w Polsce. Tam koncentrujemy się obecnie na wprowadzeniu atrakcyjnej oferty letniego rozkładu - dodaje Schwämmlein.

Od momentu uruchomienia FlixBusa w 2013 roku, zielonymi autobusami podróżowało ponad 100 milionów pasażerów w ramach 250 tys. oferowanych połączeń. W 2018 roku FlixMobility zamierza w dalszym ciągu inwestować w rozbudowę siatki połączeń, między innymi uruchomiając linie międzynarodowe i przedstawiając nowe destynacje w 27 krajach, w których operuje. Co więcej, latem 2018 FlixBus wystartuje także w Stanach Zjednoczonych, z pierwszymi połączeniami w Kalifornii i południowo-zachodnich stanach.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
gość_a04e9 2018-03-12 11:25   
gość_a04e9 - Profil gość_a04e9
Przecież już jeżdżą jako Locomore.
W USA Flixbus nie będzie miał łatwo.
adam1987 2018-03-08 14:53   
adam1987 - Profil adam1987
"latem 2018 FlixBus wystartuje także w Stanach Zjednoczonych, z pierwszymi połączeniami w Kalifornii i południowo-zachodnich stanach"

tam też chcą megabusa przejąć?
pszn 2018-03-08 14:03   
pszn - Profil pszn
Żadna rewelacja... za 15 euro można spokojnie polecieć FR z SXF do CGN. Zresztą podejrzewam, że z tymi biletami będzie tak jak we FlixBus - niby są promocje ale nikt nigdy ich nie widział.
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama