×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


W Niemczech rozpocznie działalność FlixTrain


Pięć lat po uruchomieniu FlixBusa, operatora dalekobieżnych połączeń autobusowych, spółka FlixMobility włącza do swojej oferty trasy obsługiwane przez pociąg – FlixTrain. Przewoźnik zacznie kursować 24 marca na terenie Niemiec.


W pierwszej kolejności FlixTrain będzie obsługiwał regularne połączenia na trasie Hamburg-Düsseldorf-Kolonia, a od połowy kwietnia również Berlin-Frankfurt nad Menem-Stuttgart. Do końca kwietnia 2018 roku FlixTrain połączy 28 miast w Niemczech.  

Autobus i kolej doskonale się uzupełniają. Dodając FlixTrain do oferty FlixMobility, możemy zapewnić przystępne cenowo opcje podróży dla jeszcze większej liczby osób. Chcemy pokazać tym samym, że wygodna i szybka podróż na długich dystansach nie musi być droga - podkreśla André Schwämmlein, współzałożyciel i dyrektor zarządzający i FlixMobility.

Ceny biletów na FlixTrain rozpoczynają się od €9,99 i są dostępne na stronie przewoźnika, w aplikacji FlixBus oraz w sklepach FlixBus na terenie Niemiec.

FlixTrain zostanie zintegrowany z siecią FlixBus w całych Niemczech, zapewniając tym samym nowe alternatywy dla podróży samochodem.


Chcemy promować przystępne cenowo i przyjazne dla środowiska podróże, będące alternatywą dla samochodu. Dzięki naszej siatce połączeń, składającej się obecnie z tras obsługiwanych przez autobusy i kolej, tworzymy nową wizję mobilności. Zawsze szukamy nowych możliwości, jednak na ten moment nie mamy planów uruchomienia FlixTrain na innych rynkach, w tym w Polsce. Tam koncentrujemy się obecnie na wprowadzeniu atrakcyjnej oferty letniego rozkładu - dodaje Schwämmlein.

Od momentu uruchomienia FlixBusa w 2013 roku, zielonymi autobusami podróżowało ponad 100 milionów pasażerów w ramach 250 tys. oferowanych połączeń. W 2018 roku FlixMobility zamierza w dalszym ciągu inwestować w rozbudowę siatki połączeń, między innymi uruchomiając linie międzynarodowe i przedstawiając nowe destynacje w 27 krajach, w których operuje. Co więcej, latem 2018 FlixBus wystartuje także w Stanach Zjednoczonych, z pierwszymi połączeniami w Kalifornii i południowo-zachodnich stanach.gość_d4dd5 - Profil
gość_d4dd5
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie