×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Norwegian chce latać do Kanady


Norwegian Air International złożył wniosek do Kanadyjskiej Agencji ds. Transportu o zgodę na rozpoczęcie operacji pomiędzy Wspólnotą Europejską a Kanadą.


Przewoźnik złożył wniosek o pozwolenie na świadczenie usług między państwami członkowskimi Wspólnoty Europejskiej a Kanadą. Ponieważ jednak wniosek nie został jeszcze zatwierdzony, zwrócono się o zwolnienie z zastosowania artykułu 59 CTA, który stanowi, że żadna osoba nie może oferować lub sprzedawać usług lotniczych w Kanadzie bez zezwolenia. W przypadku zwolnienia z artykułu 59 CTA linia mogłaby operować pomimo braku licencji.


Norwegian poinformował, że zamierza rozpocząć działalność komercyjną w Kanadzie od 23 lipca br. oraz że jest w trakcie uzyskiwania kanadyjskiego dokumentu lotniczego (CAD) od firmy Transport Canada, który jest wymagany do wypełnienia wniosku o wydanie pozwolenia na wykonywanie lotów do Kanady. W razie braku licencji, linia mogłaby skorzystać ze zwolnienia z artykułu 59 CTA.
gość_799b3 - Profil
gość_799b3
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie