Emirates: Nowa klasa biznes w 777-200LR

Jakub Bujnik - Profil Jakub Bujnik
08 marca 2018 09:10
1 komentarz
Linie Emirates zaprezentowały nową kabinę klasy biznes na pokładzie samolotu Boeing 777-200LR z nowymi, szerszymi fotelami po raz pierwszy w układzie 2-2-2.
Reklama

W zmodernizowanych samolotach zastosowano konfigurację dwuklasową, która mieści 38 rozkładanych do pozycji leżącej foteli w klasie biznes i 264 miejsca w klasie ekonomicznej. O ile nowe siedzenia w klasie biznes Emirates nie różnią się budową ani kształtem od poprzednich, są o 5 centymetrów szersze, zapewniając wygodniejszą podróż. Fotele zachowały wykończenie w kolorze szampańskim i wzór w romby wyszyty na pokryciu wykonanym z naturalnej skóry oraz ergonomiczne zagłówki wprowadzone w najnowszych Boeingach 777 Emirates w listopadzie.


Odległość między fotelami w klasie biznes wynosi 72 cale (ok. 182 cm), a ponadto można rozłożyć je do pełnej pozycji leżącej. Fotel został także wyposażony w ekran dotykowy do regulacji położenia i sterowania systemem rozrywki pokładowej, możliwość regulacji oświetlenia, przegrody między siedzeniami, miejsce na obuwie, podnóżek i podręczny barek.

Znad środkowego rzędu foteli zostały usunięte schowki bagażowe. W kabinie znajdują się elektroniczne okna i system rozrywki pokładowej z ekranami o przekątnej 23 cali.

Ponadto kabinę ozdabia charakterystyczny dla najnowszych samolotów Emirates motyw artystyczny drzewa z gatunku prosopis cineraria uznawanego za drzewo narodowe Zjednoczonych Emiratów Arabskich.

Nowa kabina klasy biznes została także wyposażona we wspólną przestrzeń wypoczynkową, dostępną jedynie w samolotach Boeing 777-200LR. W minisalonie na pasażerów czekają przekąski w postaci chrupków, kanapek i owoców oraz napoje, którymi mogą częstować się w trakcie lotu.


Odnowione zostały także fotele w klasie ekonomicznej na pokładzie samolotów 777-200LR, zgodnie z obecną jasnoszarą i niebieską kolorystyką kabiny.


Pierwszy lot Boeinga 777-200LR w nowej konfiguracji odbędzie się 6 marca do Fort Lauderdale. Będzie to pierwszy z dziesięciu samolotów, które zostaną zmodernizowane w tym roku. Odnowione Boeingi 777-200LR pojawią się na kilku trasach, w tym do ostatniego kierunku zapowiedzianego przez Emirates – Santiago w Chile.

Przewoźnik zainwestował ponad 150 mln dolarów w modernizację swoich dziesięciu Boeingów 777-200LR.

fot. Emirates

Ostatnie komentarze

gość_3cd62 2018-03-12 15:23   
gość_3cd62 - Profil gość_3cd62
Tak się zastanawiam, gdzie są wielbiciele EK co wieszali psy na klasie biznes LOTu, ponieważ ma układ foteli 2/2/2. A tu proszę EK dopiero zamienia 2/3/2 na 2/2/2... czyli co, EK będzie mialo ten 'fatalny' układ foteli jak w LOcie, a miało jeszcze gorszy, a owi znawcy zachwycali się jaka to wspaniała klasę biznes ma EK.
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama