×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Ilyushin wznowi produkcję Ił-114


Ilyushin Aviation Complex będzie wkrótce gotowy do produkcji nowych samolotów Ił-114-300 - poinformowało biuro prasowe producenta, powołując się na słowa Aleksieja Rogozina, prezesa zarządu.


Widzimy, że regionalny rynek lotniczy jest bardzo obiecujący. Biorąc pod uwagę obecną sytuację polityczną, rosyjskie linie lotnicze powinny pomyśleć o zmianie swojej floty na krajowe samoloty. Mamy wiele do zaoferowania w tym zakresie. Możemy szybko rozpocząć masową produkcję regionalnych Ił-114-300, które dzięki nowym silnikom, nowej kabinie i nowej awionice będą w stanie konkurować z najlepszymi zachodnimi maszynami - powiedział Aleksiej Rogozin, prezes zarządu Ilyushin Aviation Complex.

Według założeń Iljuszyna, firma spodziewa się za 3 lata produkować będzie około 12 samolotów rocznie - Jeżeli zaistnieje zapotrzebowanie na więcej samolotów, będziemy mogli zwiększyć zakładaną produkcję w każdym momencie -  dodaje Rogozin.


W poniedziałek Władimir Putin, prezydent Rosji ogłosił, że czeka na konkretne propozycje rosyjskich linii lotniczych i producentów. Putin tym samym chce zwiększyć liczbę rosyjskich samolotów w lotnictwie międzyregionalnym.

fot. Wikimedia Commonsgość_24b36 - Profil
gość_24b36
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie