Ilyushin wznowi produkcję Ił-114

Jakub Bujnik - Profil Jakub Bujnik
08 marca 2018 09:19
Ilyushin Aviation Complex będzie wkrótce gotowy do produkcji nowych samolotów Ił-114-300 - poinformowało biuro prasowe producenta, powołując się na słowa Aleksieja Rogozina, prezesa zarządu.
Reklama

- Widzimy, że regionalny rynek lotniczy jest bardzo obiecujący. Biorąc pod uwagę obecną sytuację polityczną, rosyjskie linie lotnicze powinny pomyśleć o zmianie swojej floty na krajowe samoloty. Mamy wiele do zaoferowania w tym zakresie. Możemy szybko rozpocząć masową produkcję regionalnych Ił-114-300, które dzięki nowym silnikom, nowej kabinie i nowej awionice będą w stanie konkurować z najlepszymi zachodnimi maszynami - powiedział Aleksiej Rogozin, prezes zarządu Ilyushin Aviation Complex.

Według założeń Iljuszyna, firma spodziewa się za 3 lata produkować będzie około 12 samolotów rocznie - Jeżeli zaistnieje zapotrzebowanie na więcej samolotów, będziemy mogli zwiększyć zakładaną produkcję w każdym momencie - dodaje Rogozin.


W poniedziałek Władimir Putin, prezydent Rosji ogłosił, że czeka na konkretne propozycje rosyjskich linii lotniczych i producentów. Putin tym samym chce zwiększyć liczbę rosyjskich samolotów w lotnictwie międzyregionalnym.

fot. Wikimedia Commons
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama