×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Ilyushin wznowi produkcję Ił-114


Ilyushin Aviation Complex będzie wkrótce gotowy do produkcji nowych samolotów Ił-114-300 - poinformowało biuro prasowe producenta, powołując się na słowa Aleksieja Rogozina, prezesa zarządu.Widzimy, że regionalny rynek lotniczy jest bardzo obiecujący. Biorąc pod uwagę obecną sytuację polityczną, rosyjskie linie lotnicze powinny pomyśleć o zmianie swojej floty na krajowe samoloty. Mamy wiele do zaoferowania w tym zakresie. Możemy szybko rozpocząć masową produkcję regionalnych Ił-114-300, które dzięki nowym silnikom, nowej kabinie i nowej awionice będą w stanie konkurować z najlepszymi zachodnimi maszynami - powiedział Aleksiej Rogozin, prezes zarządu Ilyushin Aviation Complex.

Według założeń Iljuszyna, firma spodziewa się za 3 lata produkować będzie około 12 samolotów rocznie - Jeżeli zaistnieje zapotrzebowanie na więcej samolotów, będziemy mogli zwiększyć zakładaną produkcję w każdym momencie -  dodaje Rogozin.


W poniedziałek Władimir Putin, prezydent Rosji ogłosił, że czeka na konkretne propozycje rosyjskich linii lotniczych i producentów. Putin tym samym chce zwiększyć liczbę rosyjskich samolotów w lotnictwie międzyregionalnym.

fot. Wikimedia Commonsgość_c5d3f - Profil
gość_c5d3f
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie