×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Finnair: 14.7 proc. wzrostu w lutym


W lutym br. na pokładach Finnair gościło 957,1 tys. pasażerów, o 14,7 proc. więcej niż przed rokiem. Ruch pasażerski mierzony w pasażerokilometrach (RPK) wzrósł o 20,6 proc.


Wzrost ruchu pasażerskiego w lutym  był lepszy niż wzrost oferowania (ASK) który wyniósł 18,8 proc. w skali rok do roku. Średni współczynnik wypełnienia (LF), w lutym spadł o 1.4 pkt. proc. do 63,8 proc.

Oferowanie na trasach do Azji wzrosło o 24,1 proc, podczas gdy ruch pasażerski (RPK) wzrósł o 26,3 proc. w porównaniu z tym samym okresem przed rokiem. Średni współczynnik wypełnienia na trasach azjatyckich wzrósł o 1,6 pkt. proc. i wyniósł 91,2 proc. 

Na trasach atlantyckich oferowanie wzrosło o 27 proc, a ruch pasażerski wzrósł o 28,5 proc. w porównaniu z analogicznym okresem sprzed roku. Średni współczynnik wypełnienia poprawił się o 0,9 pkt. proc. i osiągnął poziom 78,2 proc.

  
W lutym na trasach europejskich Finnair podniósł oferowanie o 9 proc. Ruch mierzony w pasażerokilometrach (RPK) wrósł o 11,1 proc. Było to spowodowane m.in. uruchomieniem całorocznych lotów do Reykjaviku, dodania częstotliwości na lotach m.in. do Sztokholmu, Kopenhagi i Berlina.

Średni współczynnik wypełnienia w lutym wyniósł 78,5 proc. co oznacza że był o 1,5 pkt. proc. wyższy niż przed rokiem.  

Oferowanie cargo mierzone w tonokilometrach (ACTK) wrosło o 18,4 proc. w skali rok do roku, natomiast tonaż cargo (RCTK) zwiększył się o 12,1 proc.

fot. Airbusgość_f0d07 - Profil
gość_f0d07
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie