Wrocław: 6,8 proc. wzrostu w lutym

7 marca 2018 09:15
13 komentarzy
W lutym Port Lotniczy Wrocław obsłużył ponad 189 tys. pasażerów. To o 6,8 proc. więcej niż rok temu.
Reklama
Statystyki Wrocław (WRO)
 
Port Lotniczy Wrocław odnotował w lutym wzrosty we wszystkich kluczowych segmentach ruchu. Dużą popularnością cieszyły się międzynarodowe połączenia niskokosztowe (wzrost o 23,7 proc.), a także loty do największych europejskich portów przesiadkowych (14,8 proc.). Więcej osób skorzystało również z wypoczynku z biurem podróży – tutaj wzrost wyniósł 137,1 proc.

- Kolejny miesiąc przynosi wzrosty, a to najlepszy dowód na to, że pokochaliśmy latanie. Dotyczy to nie tylko mieszkańców Dolnego Śląska, lecz także regionów ościennych. Jestem przekonany, że ta tendencja będzie się utrzymywała. Już pod koniec marca zacznie obowiązywać nowy rozkład lotów. Przewoźnicy oraz biura podróży zaproponują w nim wiele nowości. Na pewno każdy znajdzie coś dla siebie. Różnorodność jest nasza siłą – mówi Dariusz Kuś, prezes Portu Lotniczego Wrocław.

Luty przyniósł duży wzrost liczby pasażerów korzystających z połączeń niskokosztowych na południe Europy. Jest to widoczne zwłaszcza w średnich wypełnieniach samolotów latających do Hiszpanii, Włoch czy Portugalii. Do najpopularniejszych kierunków należały: Teneryfa (średnie wypełnienie 95,4 proc.), Rzym (92,6 proc.) i Lizbona (91,1 proc.). Wszystkie wymienione połączenia realizują linie Ryanair.

Wśród tanich połączeń cały czas dużą popularnością cieszą się loty na Wyspy Brytyjskie. W lutym wypełnienia samolotów lecących do Dublina wyniosły średnio 94,8 proc., Liverpoolu - 92,6 proc., a East Midlands - 92,5 proc.. Nowy rozkład (zacznie obowiązywać 25 marca 2018 r.) przyniesie nowe możliwości taniego podróżowania. Linie Wizz Air ogłosiły, że latem 2018 polecą do Bari, Porto, Kutaisi, Bazylei Miluza i Göteborga. Ryanair uruchomi z kolei loty do Aten, Faro i Podgoricy.


Wzrosło zainteresowanie podróżnych ofertą sieciowych połączeń międzynarodowych. W lutym do najpopularniejszych połączeń należał Frankfurt nad Manem (Lufthansa), Tel Awiw (PLL LOT) oraz Zurych (zimowa nowość debiutujących we Wrocławiu linii SWISS). Wrocławskie lotnisko ma dobre wiadomości dla podróżujących biznesmenów. Od maja Air France zabierze pasażerów z Wrocławia na główne lotnisko w Paryżu im. Charles’a de Gaulle'a.

- To będzie najważniejsza nowość tego roku. Skorzystamy z bogatej możliwości przesiadek na inne połączenia krajowe na głównym paryskim lotnisku, a także z opcji podróży kombinowanej, czyli na przykład pociągiem TGV do innych francuskich miast. Poza tym siatka Air France, obejmująca największe lotniska świata, pozwala korzystać z dużej liczby rejsów do Ameryki czy Azji - dodaje Kuś.

W nowym sezonie z wrocławskiego lotniska polecimy również do Stuttgartu. Połączenie będzie realizowane cztery razy w tygodniu przez należące do grupy Lufthansa linie Eurowings. Z kolei z końcem marca przewoźnik zwiększy również częstotliwość rejsów do Düsseldorfu, dokąd poleci codziennie (oprócz soboty).

fot. Port Lotniczy Wrocław
Ten artykuł powstał na podstawie materiałów prasowych nadesłanych do redakcji przez podmiot trzeci. Portal Pasazer.com nie bierze odpowiedzialności za merytoryczną treść artykułu, którego nie jest autorem.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
gość_665dc 2018-03-11 19:52   
gość_665dc - Profil gość_665dc
Ale ktoś na forum na wybujałą fantazje co do Wrocławia. Aż podziw!!! I Poznań musi być wspomniany bo jakby inaczej. To, ze od kilkudziesięciu lat jest zaniedbany pomimo potencjału to inna sprawa. Tylko co ma do rozwoju Krakowa Gdańska czy Wrocławia
gość_0dcff 2018-03-09 21:32   
gość_0dcff - Profil gość_0dcff
A kto tu mówi o Poznaniu?
gość_69037 2018-03-09 14:40   
gość_69037 - Profil gość_69037
gość_69078 Sydney to nie Amsterdam czy Londyn. Jeszcze będzie kilka niespodzianek w tym roku czy tego Poznań chce, czy nie chce.
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy