×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Mikołaj Wild: Lotnictwo w Polsce czeka szybki rozwój


- Decyzja o budowie Centralnego Portu Lotniczego w Baranowie utwierdza nas w przekonaniu, że lotnictwo w Polsce czeka szybki rozwój - mówił podczas Gali Najlepsza Linia Lotnicza" Mikołaj Wild, pełnomocnik rządu ds. budowy CPK.


Wild przekonywał zgromadzonych gości o zasadności budowy Centralnego Portu Lotniczego, którą potwierdza tempo wzrostu ruchu lotniczego w Polsce i coraz to lepsze wyniki polskich lotnisk.

Nasze dzisiejsze spotkanie potwierdza doskonałe tendencje lotnicze w Polsce. Latamy bardzo dużo, a budowa portu centralnego w Baranowie potwierdza, że w Polsce potencjał lotniczy jest ogromny. Wyniki są imponujące, np. w Krakowie z roku na rok, z miesiąca na miesiąc statystyki ruchu lotniczego idą do góry. W lutym w porównaniu do zeszłego roku ruch lotniczy powiększył się aż o 25 procent - przekonywał Mikołaj Wild, pełnomocnik rządu ds. CPK.

Nagrodę wydarzenia roku przyznała Kapituła Plebiscytu, składająca się z przedstawicieli polskich lotnisk, dziennikarzy oraz ekspertów rynku lotniczego.


- Decyzja o budowie Centralnego Portu Lotniczego w Baranowie utwierdza nas w przekonaniu, że lotnictwo w Polsce czeka szybki rozwój - dodał Wild.

W 2017 roku po raz pierwszy w historii polskie lotniska obsłużyły w ciągu jednego roku ponad 40 mln pasażerów. Porty lotnicze odprawiły w ub. roku o ponad 17 proc. więcej pasażerów niż rok wcześniej.

Dane wskazują, że tempo wzrostu z 2015 i 2016 roku wzrasta. W 2015 r. ruch w Polsce zwiększył się o 12,3 proc. (30,4 mln pasażerów), w 2016 roku dynamika sięgnęła ok. 12,5 proc. (34,1 mln pasażerów). W 2017 roku polskie lotniska odprawiły ponad 17 proc. więcej pasażerów (40,09 mln pasażerów).gość_dad14 - Profil
gość_dad14
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie