×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Icelandair odebrał pierwszego boeinga 737 MAX


Icelandair w ubiegłym tygodniu odebrał pierwszego z szesnastu zamówionych boeingów 737 MAX.


Pierwsza maszyna, która trafiła do islandzkiego przewoźnika, została oznaczona jako TF-ICE. Na regularnych rejsach z pasażerami zadebiutuje 30 marca na trasie z Rejkiawiku do Berlina-Tegel, a nieco później obsłuży także połączenia do Paryża-Orly, Dublina, Bergen i Cleveland.


- Odbiór nowego samolotu to milowy krok w dalszym rozwoju spółki. Stanowi on początek procesu odmładzania naszej floty, co jest dla nas bardzo ekscytującym przedsięwzięciem. MAX będzie doskonałym uzupełnieniem dla boeingów 757 oraz 767, zwiększy naszą elastyczność i pozytywnie wpłynie na dalsze prace nad ulepszaniem siatki połączeń - powiedział Björgólfur Jóhannsson, prezes Icelandair.

W sumie Icelandair zamówił 16 boeingów 737 MAX, w tym 9 sztuk 737 MAX 8 i 7 sztuk 737 MAX 9. Krótsza z wersji posiada konfigurację dwuklasową i jest w stanie zabrać na pokład łącznie 160 pasażerów, w tym 144 w klasie ekonomicznej i 16 w klasie biznes.

Flota Icelandair składa się z 34 samolotów, w tym 29 boeingów 757, czterech boeingów 767 i jednego boeinga 737 MAX 8.

gość_65ac2 - Profil
gość_65ac2
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie